اخذ ویزای تحصیلی کانادا آنقدرها که فکرش را می کنید، رویا نیست! در ادامه با این مقاله از سایت تینی توریست همراهمان باشید 🙂

به‌هرحال بر اساس شرایط و موقعیت هر شخص، شانس صدور ویزای تحصیلی کانادا متفاوت خواهد بود. کسانی که رزومه تحصیلی قوی تری دارند و از نظر مالی می توانند از پس هزینه زندگی در کانادا برآیند، شانس بیشتری خواهند داشت.

اما اگر این دو شرط را ندارید باز هم مسیر برای شما باز است کافیست کار را به کاردان بسپارید و صبور باشید. کانادا دقیقاً همان بهشتی است که مدت ها منتظرش بودید!

در این مقاله بخوانید

شرایط صدور ویزای تحصیلی کانادا در ایام کرونا کمی متفاوت از قبل است! به‌هرحال این ویروس منحوس مهمان سفره ادم های کل دنیا شده است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد یک سری شرایط برای ورود به کانادا در دوره کرونا ارزیابی شده است.

 1. پروازهای خارجی به کانادا تنها در ونکوور، کلگری، مونترال و تورنتو فرود می آید بنابراین کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند باید این موضوع را در نظر بگیرند و بعد مسافت را ارزیابی کنند.
 2. همه کسانی که به صورت هوایی وارد خاک کانادا می شوند باید تست PCR را پشت سر بگذارند. از یاد نبرید که این تست رایگان نبوده و باید با هزینه خودتان این کار را به اجبار انجام دهید.
 3. سه روز در هتلی که از سوی دولت فدرال تعیین شده است اقامت می کنید تا نتیجه تست مشخص شود. هزینه هتل با خودتان است!
 4. در مرزهای ورودی کانادا قوانین زیادی در راستای اصول بهداشتی دیده می شود.
 5. کلاس های دانشگاهی معمولاً به شکل آنلاین برگزار می شود مگر اینکه نیاز به پروسه عملی برای یادگیری باشد که دانشگاه شرایط و قوانین را با شما در میان می گذارد.
 6. برخی از دانشگاه های کانادا به کل تعطیل هستند و باید صبر کنید ترم جدید با شرایط جدید آغاز شود.
 7. کسانی که در کانادا دانشجو هستند باید در یکی از موسسات آموزشی مشهور به DLI شرکت نمایند این موسسه برنامه های لازم در جهت مبارزه با کرونا را در اختیار شما قرار می دهد.
 8. در صورتی که برنامه تحصیلی شما لغو شده و یا به حالت تعلیق درآمده است اجازه ورود به کانادا نخواهید داشت.
 9. در صورتی که به واسطه ویزای تحصیلی کانادا اما به دلیلی غیر از تحصیل قصد وجود به کانادا دارید این امکان در اختیار شما قرار نمی گیرد.
 10. معمولاً زمان 14 روزه قرنطینه برای دانشجویان به محض ورود به خاک کانادا ارزیابی می شود.

سوالات مهم در خصوص وضعیت تحصیلی در کانادا در ایام کرونا

 • ویزای تحصیلی من چند هفته دیگر منقضی می شود و شرایط برای اخذ پاسپورت جدید را ندارم چون به مدارک لازم دسترسی ندارم برای تمدید چه کنم؟

دانشجویان خارجی برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا خود در ایام کرونا می توانند وضعیت اقامت خود را Implied نمایند تا زمان رسیدگی به درخواست شان بیشتر شود و در این دوره بتوانند تحصیل کنند. در صورتی که دسترسی به مدارک لازم وجود نداشته باشد باید در نامه ای علن نقص مدرک نوشته شود. معمولاً در شرایط کرونا با این موضوع موافقت صورت می گیرد.

سوالات مهم در خصوص ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

در خصوص ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان یک سری سوالات مطرح است که یک به یک پاسخ می دهیم:

 • آیا شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله برخی از دانشگاه های خصوصی کانادا در لیستی، رشته های بدون نیاز به مدرک زبان را اعلام کرده اند در این شرایط متقاضی در زمان درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیاز به مدرک زبان ندارد.

 • آیا می توان تحصیل در کانادا بدون ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین داشت؟

بله شما می توانید بدون استادی پرمیت یا ویزای تحصیلی کانادا در کلاس های آنلاینی که از سوی دانشگاه برای شما در نظر گرفته می شود شرکت کنید اما برای اینکه ویزای PGWP  برای شما صادر شود حتما نیاز به ویزای تحصیلی این کشور دارید.

 • به تازگی فارغ‌التحصیل شده اند و منتظر جواب درخواست کار هستم آیا می توانم در کانادا حضور داشته باشم؟

در صورتی که ویزای تحصیلی شما فاقد اعتبار است نیاز به یک معرفی نامه دارید که باید از سوی اداره مهاجرت مورد نظر ارائه شود در این صورت تا حدودی از محدودیت های موجود معاف می شوید. دقت کنید که این نامه فقط و فقط از سوی اداره مهاجرت کانادا دریافت شود و شرکت های خصوصی قادر به صدور چنین مدرکی نیستند.

 • در صورتی که بیش از 50 درصد از دوره تحصیلی به صورت آنلاین برگزار شده باشد تکلیف PGWP  چه می شود؟

دقت داشته باشید که اگر در کانادا حضور دارید و در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شده اید و به دلیل وضعیت کرونا شرایط تحصیلی شما آنلاین شده است واجد شرایط PGWP  خواهد شد شرایط تحصیلی آنلاین شما فرقی با کلاس حضوری نخواهد داشت.

 • آیا می توانم به همراه دختر یا پسرم که دارای ویزای تحصیلی معتبر است اما زیر سن قانونی است وارد خاک کانادا شوم؟

خبر خوب اینکه بستگان درجه ساکن کانادا که اقامت دائم این کشور را ندارند و یا شهروند کانادا نیستند، هیچ محدودیتی برای سفر به کانادا ندارند. پیش از آمدن به کانادا نیاز است که تاییدیه ای از اداره مهاجرت کانادا دریافت کنید. این تاییدیه نشان می دهد که درگیر کرونا نیستید.

 • آیا اجازه کار تمام وقت در ترم تعلیق شده را دارم؟

دقت داشته باشید که ترم معلق شده با تعطیلات زمان‌بندی شده که از سوی کانادا اعلام شده است متفاوت است و شما تنها برای همان مدت زمانی که در ویزای تحصیلی تان قید شده است اجازه کار دارید.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ روادید تحصیلی کانادا برای ایرانیان به نسبت سال های اخیر بهتر شده است چرا؟ چون:

 1. پذیرش تحصیلی از مراکز تحصیلی کانادا به نسبت گذشته ساده تر است.
 2. درخواست اقامت موقت کبک یکی از روش های آسان اخذ ویزای تحصیلی کانادا محسوب می شود.
 3. شرایط برای باز کردن اکانت انلاین فراهم شده است و فرم ها در دسترس قرار دارد.

تنوع ویزای تحصیلی کانادا به نسبت گذشته بیشتر است:

نوع اول: ویزای تحصیل با فاند

اینطور که بررسی ها نشان می دهد کانادا در برخی از رشته های تحصیلی مهندسی، شرایط فاند را فراهم ساخته است به طوری که اگر شخص دارای رزومه تحصیلی قوی باشد می تواند از این ویزا استفاده کند. برای اخذ این ویزا نیاز به مدرک زبان، رزومه بسیار قوی و همینطور مقالات معتبر خواهید داشت.

نوع دوم: ویزای تحصیلی کانادا با شرط پژوهش

این ویزا مخصوص کسانی که است که قصد تحصیل در کانادا برای دوره دکترا دارند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد، این افراد یک ایده پژوهشی قوی را توسط یکی از اساتید دانشگاهی کانادا به تایید می رسانند.

نوع سوم: ویزای تحصیلی مخصوص ورود به کار

برخی از رشته ها در کانادا به صورت دوره های ورود به کار ارزیابی می شود. این رشته ها خود شامل چندین بخش است اما کسانی می توانند از این ویزا استفاده نمایند که سابقه عملی و تجربی از یک شغل دارند و در این مسیر به درستی حرکت می کنند. بهتر است شغل های فنی را بهتر یاد بگیرید.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز به تنظیم یک سری مدارک دارید:

 1. نامه پذیرش
 2. مدارک شناسایی
 3. مدرک تمکن مالی
 4. نامه توضیحات
 5. نامه دفاعیه
 6. همینطور گاه نیاز به مدارکی اعم از پذیرش CAQ و گواهی حضانت خواهد بود.

در جدول زیر توضیحات در خصوص هر یک از موارد لیست شده ارائه شده است:

نامه پذیرش تحصیلی:اصلی ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نامه پذیرش تحصیلی است. دانشگاه باید نسخه الکترونیکی نامه مورد نظر را برای شما ارسال نماید. در این نامه پذیرش شما در دانشگاه مربوطه، در رشته و مقطع مورد نظر و شرایط اسکان و خوابگاه و … مشخص شده است.
تمکن مالی:باید اثبات کنید که توانایی لازم برای هزینه تحصیل را دارید. شخص باید هزینه شهریه هر سال به علاوه هزینه زندگی در کانادا را در حساب خود داشته باشد. همینطور نیاز است که شخص از نظر اقتصادی در شرایط مناسبی باشد و این موضوع باید از دید بانک تایید شود.
مدارک شناسایی:برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز به پاسپورت معتبر دارید. افرادی که به صورت آنلاین درخواست می دهند باید نسخه ای از صفحه اطلاعات پاسپورت خود به صورت آنلاین اپلود کنند. در صورت تایید نسخه اصلی پاسپورت نیز تقاضا می شود. همینطور نیاز به عکس پرسنلی دارید که باید با چهره واقعی شما سازگار باشد.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز است در ابتدا مدارک لازم را تنظیم کنید. در صورتی که پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه دریافت شده باشد باید مدارک خود را تنظیم کنید و روال زیر را طی کنید:

 1. درخواست اقامت موقت کبک بدهید تا برای شما CAQ ارسال شود(ویژه کسانی که قصد تحصیل در استان کبک دارند)
 2. اکانت انلاین باز کنید و همینطور فرم ها و مدارکی که مورد نیاز را مشخص کنید.
 3. 60 روز فرصت دارید که فرم ها و همه مدارک مورد نیاز را در سایت اداره مهاجرت کانادا آپلود کنید. به این رقم 60 دلخوش نکنید گاه زمان شما فقط یک ماه است.
 4. در صورت نیاز باید در یکی از مراکز VAC پروسه انگشت نگاری را پشت سر بگذارید.
 5. گاه اداره مهاجرت از شما مدارک بیشتری می خواهد که باید در اکانت خود آپلود نمایید.
 6. در صورتی که نامه پاس ریکوئست به دست شما رسید باید پاسپورت خود را برای لیبل ویزا تنظیم کرده و برای سفارت ارسال کنید.
 7. در نهایت نامه POE را دریافت می کنید و برای سفر به کانادا آماده می شوید. یادتان باشد که باید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنی.

چرا عکسم در سایت اداره مهاجرت قابل قبول نیست؟

عکسی که برای سفارت ارسال می کنید باید در ساده‌ترین حالت خود قرار بگیرد بنابراین اجازه ادیت ندارید پس دست از تغییر سایز بینی خود بردارید! میزان زیبایی شما در پروسه ویزای تحصیلی کانادا کوچکتری تاثیری ندارد!

چهره باید در عکس خنثی باشد پس نه اجازه لبخند دارید و نه می توانید اخم کنید.

بانوان از آرایش افراطی دوری کنند چون چهره طبیعی زیر سؤال می رود.

اجازه استفاده از عینک های زیبایی و لنز های غیر طبی ندارد.

در صورتی که اصرار به حجاب دارید باید دقت کنید که فقط اجازه پوشاندن موی سر خود را دارید و نمی توانید سایر اجزای صورت خود را بپوشانید چون عکس شما قابل قبول نخواهد بود.

سایز عکس مورد قبول برای کانادا سه و نیم در چهار و نیم سانتیمتر ارزیابی شده است به طوری که از چانه تا بالای پیشانی می بایست بین 31 الی 36 میلیمتر باشد.

برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیاز به پذیرش تحصیلی دارید برای این کار یکی از روش های زیر پیش روی شما است:

 • شرکت در آزمون های دانشگاهی: برخی از دانشگاه های کانادا شرایط پذیرش تحصیلی را به صورت شرکت در آزمون در نظر گرفته اند. زمان آزمون و شرایط آن از سوی سایت دانشگاه تعیین می شود، زمانی که در آزمون شرکت کردید از نمره شما حد نصاب بود به سادگی از سوی دانشگاه برای شما برگه پذیرش صادر می شود!
 • پذیرش با سوابق تحصیلی: یکی از متداول ترین روش های پذیرش تحصیلی در کانادا، به واسطه سابقه تحصیلی است! دقت داشته باشید که در این زمینه هرچه رزومه شما قوی تر باشد شانس بیشتری در پذیرش خواهید داشت. موقعیت رزومه تحصیلی شما به شکل کاملاً دقیق ارزیابی می شود.
 • پذیرش تحصیلی به صورت فاند: این گروه از بورسیه تحصیلی کانادا استفاده می کنند و دانشگاه مورد نظر در کانادا بر اساس بررسی های لازم به شخص این مکان را می دهد تا مبلغی از دولت کانادا برای تحصیل خود بخواهد. این نوع پذیرش بسیار دشوار بوده و معمولاً برای مقطع دکترا دیده می شود.

برای پذیرش تحصیلی در کانادا نیاز به چه مدارک مالی دارم؟

اولین چیزی که شاید به شما کمک کند، نامه سابقه شغلی است.

در این نامه مشخص می شود که به چه کاری مشغول هستید و میزان درآمد شما چقدر است. بهتر است نامه مورد نظر در سربرگ شرکتی ضمیمه شود و مهر و امضای شرکت نیز اعمال شود.

اگر شغل خاصی ندارید نگران نباشید!

می توانید اسناد ملکی که به نام خود یا همسرتان است را ضمیمه پرونده کنید. صورت حساب بنکی 4 ماه اخیر نیز قابل قبول است.

در صورتی که سرمایه خود را به کانادا منتقل کنید پروسه صدور ویزای تحصیلی کانادا برای شما آسانتر می شود.

شرایط اخذ بدون مدرک زبان هم وجود دارد، اما ما پیشنهاد نمی کنیم! حقیقت این است که شما برای ارتباط با مردم، اساتید و … نیاز به تسلط به زبان کانادایی دارید، پس حتی اگر دانشگاه از شما مدرکی تقاضا نکند، عملاً تحصیل شما بدون مدرک زبان، بسیار دشوار است.

هر ساله برخی از دانشگاه های کانادا در لیستی اعلام می کنند که چه رشته هایی بدون مدرک زبان قابل پذیرش هستند می توانید بر اساس لیست اعلام شده از سوی دانشگاه تصمیم برای تحصیل بدون مدرک زبان داشته باشید.

اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که به محض ورود به کانادا باید در کالج های زبان آموزی شرکت کنید تا موقعیت زبان خود را تقویت کنید.

معمولاً برای دوره کارشناسی از شما مدرک زبان درخواست نمی شود و دانشجو پس از ورود به کانادا می تواند برای ورود به دوره های آکادمیک اقدام نماید.

تحصیل برای دوره کارشناسی ارشد معمولاً بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست. برای دوره دکترا حتماً نیاز به مدرک زبان دارید.

مدرک زبان آیلتس 6 کفایت می کند!

در صورتی که دوست دارید فرزندتان در کانادا تحصیل کند دو شرایط گاردین و کاستودین برای شما فراهم است:

ویزای تحصیلی کانادا از نوع گاردین

در صورتی که فرزند شما قصد تحصیل برای مقطع دبستان در کانادا دارد نیاز است که یکی از والدین با ویزای گاردین همراه فرزند باشند. این روش برای کودکان تا سن 10 سال مجاز اعلام شده است.

ویزای تحصیلی کانادا از نوع کاستودین

این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که شرایط ویزای گاردین را ندارند. در واقع اگر فرزند شما نیاز به یک مراقب دارد تا در مواقع ضروری به داد او برسد، کاستودین نامی است که برای مراقب او در نظر گرفته می شود.

کاستودین فردی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارد. شخص باید فرم کاستودین کانادا را امضا نماید و به مدرسه مورد نظر ارائه دهد. کاستودین فردی است که مسئول فرزند شما است و نقش ساپورتی ایفا می کند.

وظایف کاستودین کانادا چیست؟

سرپرست باید یک سری مراحل قانونی را طی کند تا اجازه لازم به او داده شود. اول اینکه او نیاز به ارائه دو سند محضری دارد.

اولین سند می بایست به واسطه والدین فرزند در محل کشور اقامت امضا شود و سند دوم نیز می بایست توسط شخص سرپرست یا کاستودین در انتاریوی کانادا امضا شود. این دو سند باید به صورت حضوری به هیات مدارس تورنتو ارائه شود.

شخص باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل 19 سال سن
 • شهروند کانادا یا اقامت دائم این کشور باشد.
 • او باید اطلاعات لازم برای زندگی در کانادا را در اختیار دانش آموز قرار دهد.
 • می بایست از فرزند محافظت نماید.
 • ارائه مشاوره های لازم در زمینه بهداشت، حمل و نقل، زندگی و … بخش مهمی از وظایف کاستودین محسوب می شود.

شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا زمانی بالا است که دقت لازم در زمینه تنظیم استادی پلن صورت بگیرد:

معمولاً Study plan یکی از مهمترین نامه هایی است که از سوی افسر اداره مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرد. برای اینکه شانس خود را در پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی کانادا بیشتر کنید باید موارد زیر را در استادی پلن رعایت کنید:

مشخص کنید که چرا کانادا را تحصیل انتخاب کرده اید. دلایل عجیب و غریب نیاورید، به هر حال شما باید از مواردی صحبت کنید که در سایر کشورها وجود ندارد و فقط شامل حال کانادا می شود.

در مورد دلیل انتخاب رشته مورد نظر صحبت کنید. اینکه مسیر شغلی و تحصیلی رشته انتخابی شما چیست و چطور این مسیر طی می شود. همینطور بررسی کنید که پس از اتمام تحصیل و ترک کانادا چه برنامه ای دارید! بله درست متوجه شدید شما باید اصرار به موضوع ترک کانادا داشته باشید تا شانس صدور ویزا برای شما بیشتر شود.

در استادی پلن باید مسئولیت پذیری خود را به عنوان یک دانشجو بپذیرید.

چطور یک استادی پلن خوب بنویسم؟

نوشتن استادی پلن آسان نیست و دقت زیادی نیاز دارد و پیشنهاد ما این است که از یک شخص متخصص در این زمینه کمک بگیرید. اما نکته مهم اینکه باید در نظر داشته باشید که استادی پلن ها باید دلایل و اهداف مشخصی داشته باشند.

مثلاً اگر تا امروز در زمینه مکانیک تحصیل کرده اید و حالا قصد تحصیل برای رشته مدیریت در کانادا را دارید باید با دلیل مشخص بگویید که چرا چنین تصمیمی دارید.

جملات گنگ و اضافه گویی معمولاً امتیاز استادی پلن شما از بین می برد پس سعی کنید پیش از نوشتن استادی پلن اطلاعات خود را در خصوص فضای تحصیلی کانادا بالا ببرید. به این ترتیب موفقیت شما بیشتر خواهد شد و می توانید به نتایج بهتری دست یابید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا به چندین موضوع بستگی دارد!

کامل بودن مدارک شما! اگر مدارک شما کامل نباشد، شاید یک سال هم طول بکشد تا ویزای تحصیلی کانادا برای شما ارسال شود پس سعی کنید کوچکترین سهل انگاری در راستای تنظیم مدارک نداشته باشید و همه شرایط را به دقت ارزیابی کنید.

مدارک شناسایی، تحصیلی و مالی مهمترین گزینه هستند و کم و کاستی در هر یک مشکلساز می شود. اگر مدارک شما کامل باشد و احساس افسر پرونده نسبت به درخواست شما مثبت باشد در کمتر از دو ماه ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر می شود.

عملیات انگشت نگاری! شاید به این قسمت کار چندان فکر نکرده اید اما پروسه انگشت نگاری باید به صورت حضوری صورت بگیرد و شما باید به یکی از سفارتخانه های کانادا بروید که اگر در کشور شما وجود نداشته باشد، مسیر دشواری در پیش دارید. از یاد نبرید که عملیات انگشت نگاری زمانبر است و شاید نیاز به اخذ نوبت داشته باشید.

بررسی نامه پذیرش از دانشگاه! معمولاً افسر پرونده نامه پذیرش از دانشگاه را به دقت بررسی می کند اما موضوع از این قرار است که گاه نامه با یک سری کم و کسری همراه است.

مثلاً دانشگاه مربوط در نامه پذیرش خود صحبتی از شرایط خوابگاه نکرده است و این افسر پرونده با توجه به مدارک مالی شما اینطور برداشت می کند که نمی توانید از پس هزینه مسکن بر آیید.

بر اساس آنچه از سوی سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا دیده می شود معمولاً مدت زمانی که برای صدور ویزای دانشجویی به طول می انجامد 5 هفته در بهترین شرایط است! پیشنهاد ما این است به محض دریافت پذیرش از دانشگاه درخواست خود برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را به ثبت برسانید تا پروسه بررسی مدارک شما به جریان بیفتد و در صورت نقص پرونده فرصت کافی برای اصلاح داشته باشید.

نکته مهم! افرادی که از ایران برای تحصیل در کانادا اقدام می کنند باید استادی پرمیت داشته باشند و اداره مهاجرت کانادا در حین صدور استادی پرمیت، شرایط اقامت موقت را برای دانشجو صادر می کند و دیگر نیاز به اخذ ویزا به صورت جداگانه نخواهد بود.

اگر بررسی درخواست ویزای تحصیلی کانادا به طول انجامد از یک ترم تحصیلی عقب می مانم چه باید کنم؟

این موضوع نیز قابل حل است. می توانید به دانشگاه مربوطه ایمیل بزنید و شرایط را برای دانشگاه توضیح دهید به این ترتیب تاریخ شروع تحصیل شما یک ترم عقب خواهد افتاد و مشکلی نخواهید داشت.

هزینه روادید تحصیلی کشور کانادا تنها به رقمی که از سوی اداره مهاجرت کانادا اعلام می کند مربوط نمی شود یک سری هزینه های دیگر مطرح است که باید به دقت بررسی شود:

هزینه ترجمه مدارک! دقت داشته باشید که ترجمه مدارک باید کاملاً روان و طبق آنچه از سوی اداره مهاجرت اعلام شده باشد!

بنابراین یک مترجم ساده هرگز نمی تواند ترجمه درستی از مدارک تحصیلی و کاری شما داشته باشد بهتر است در زمینه ترجمه مدارک خساست و سهل انگاری را کنار بگذارید و اجازه دهید فرد یا گروهی این کار را انجام دهد که در این زمینه تخصص دارد.

هزینه ویزای تحصیلی: این هزینه معمولاً 122 یورو اعلام می شود که گاه نیز بیتر است و باید در سفارت خانه کشور مقصد پرداخت شود.

هزینه بیمه: شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز به تنظیم بیمه نامه دارید. بسته به مدت زمانی که قرار است در کانادا زندگی و تحصیل داشته باشید برای شما بیمه در نظر گرفته می شود و باید هزینه آن را پرداخت کنید.

تنظیم استادی پلن: شاید بگویید خودتان از پس تنظیم نامه استادی پلن بر می آیید اما از نظر ما این ریسک را نکنید و اجازه دهید فردی اقدام به نوشتن این نامه کند که تخصص کافی در این زمینه دارد.

هزینه ای که بابت استادی پلن از شما اخذ می شود در ابتدا زیاد به نظر می رسد اما با دیدن ویزای تحصیلی کاناد، خستگی از تنتان خارج می شود پس اجازه دهید همیشه چیز درست و قانونی پیش برود.

هزینه هواپیما: به هر حال باید مسیر را هم در نظر بگیرید. اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا قرار است چطور اقدام کنید مهم است اما هزینه هواپیما هم بخشی از هزینه سفر محسوب می شود.

هزینه اخذ مدرک زبان: شاید بگویید هزینه ای که بابت صدور مدرک زبان در نظر گرفته می شود مربوط به هزینه ویزای تحصیلی کانادا نیست، اما از نظر ما بدون مدرک زبان عملاً ویزای تحصیلی کانادا صادر نمی شود، پس اگر مدرک زبان ندارید باید هزینه کنید و در دوره های مختلف زبان آموزی شرکت کنید و سپس شرایطی را مدنظر قرار دهید تا در آزمون های مربوطه شرکت کنید و همه این موارد هزینه بر هستند.

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا یعنی دوره ای که شما اجازه دارید در خاک کشور کانادا تحصیل کنید!

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا برای دوره لیسانس 4 سال ارزیابی شده است و بسته به شرایط دانشجو تا یک سال قابل تمدید است.

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا برای دوره کارشناسی ارشد بیش از 2 سال است و در صورتی که دانشجو اقدام به پذیرش دکترا داشته باشد برای تمدید زمان ویزای تحصیلی کانادا دست او بازتر است.

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا برای دوره دکترا معمولاً طولانی تر است تا دانشجو بتواند دوره تحصیلی را پشت سر بگذارد و برای دفاع و پروسه کاری آماده شود.

در صورتی که پس از تحصیل شرایط شما برای حضور در کانادا کافی نباشد باید به کشور خودتان باز گردید پس تحصیل باید مسیر درست خود را طی کند و سعی کنید به رزومه تحصیلی خود اهمیت بیشتری بدهید.

امان از خبر ریجکتی!

معمولاً پاسخ صدور ویزای تحصیلی کانادا پس از انگشت نگاری خواهد بود پس باید اکانت خود را مرتب چک کنید. پس از صدور جواب دو حالت مطرح است:

حالت اول قبولی: در نامه شما قبولی قید می شود و در چنین شرایطی فقط نیاز به پیکاپ ویزای خود دارید. پیکاپ ویزا به این معنی است که اصل پاسپورت خود را به سفارت کانادا بفرستید اگر شرایط این کار را ندارید میتوانید ارسال را برای یکی از دفاتر وک داشته باشید. در این صورت ویزای کانادا در پاسپورت شما لیبل می شود. پس از این مرحله نوبت به نامه POE است. نیاز است که نامه را دریافت کنید و چمدان خود را برای سفر ببندید.

حالت دوم ریجکت: احتمالاً به محض دیدن کلمه ریجکت در ویزای خود احساس میکنید که دنیا به آخر رسیده است که چنین تصوری اشتباه است. شما هنوز اول راه هستید.

دوره پسا ریجکتی چیست؟

وقتی نامه ریجکت به دست شما رسید در ابتدا بررسی کنید که حرف حساب اداره مهاجرت چیست! دلیل ریجکت شدن شما به طور دقیق در نامه قید شده است. اما اصلی ترین دلیل آن قانع نشدن افسر پرونده است و افسر پرونده این احساس را دارد که شما قصد بازگشت به کشور خود ندارید.

برای دوره بعدی درخواست  ویزای تحصیلی کانادا سعی کنید بر روی بودجه مالی خود تاکید بیشتری داشته باشید. همه مدارک تحصیلی خود را ارسال کنید حتی اگر حس می کنید یک مدرک هیچ ارزش علمی ندارد.

سعی کنید برنامه تحصیلی خود را از گنگی خارج کنید افسر پرونده حوصله چندانی برای برگه بی سر و ته شما ندارد.

از دلایل خود برای بازگشت به کشور خودتان بگویید به طوری که عاشق کشورتان هستید!

کانادا کشوری در آمریکای شمالی است. ده استان و سه سرزمین آن از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترش یافته و 9.98 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و از نظر مساحت دومین کشور بزرگ جهان است.

برای مشاهده نقشه کانادا اینجا کلیک کنید

معمولاً زمانی که طول می کشد تا ویزای تحصیلی کانادا صادر شود، برای همه متقاضیان سوال است. اعلام عدد و رقم در این زمینه اشتباه است و معمولاً بی فایده خواهد بود پس بگذارید به جای ماهی به شما ماهیگیری را یاد بدهیم

 1. در ابتدا از این لینک مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را باز کنید (بر روی لینک کلیک کنید).
 2. صفحه ای برای شما باز می شود و در بخش پایین صفحه سه سوال از شما پرسیده می شود که با پاسخ به آنها نیاز است روی دکمه GET کلیک کنید.
 3. پس از زدن دکمه گت میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها نمایش داده می شود البته این عدد صرفاً برای پرونده شما نیست پس نگران نشوید ممکن است زودتر از این زمان نیز به درخواست شما رسیدگی شود البته امکان تاخیر نیز وجود دارد.

این توضیحات را دادیم تا به شما ثابت کنید که هیچ تضمینی در خصوص مدت زمان پاسخ و صدور ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد و عملاً چیزی به اسم ویزای فوری کانادا را باور نکنید چون به هیچ عنوان قابل استناد نیست و همه چیز به دست اداره مهاجرت کانادا تنظیم می شود.

پیشنهاد ما این است که زودتر از زمان اعلام شده از سوی دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید تا در صورت دیرکرد در صدور ویزای تحصیلی کانادا دچار مشکل نشوید. البته که این رویکرد بر اساس موقعیتی که شما دارید قابل قبول خواهد بود.

موضوع از این قرار است که تحصیل تنها برای یک شخص متاهل در کانادا بسیار سخت است! به این ترتیب دولت کانادا شرایط صدور ویزای همراه را مجاز اعلام کرده است تا متقاضی تحصیل در کانادا بتواند همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه سازد.

مزایای ویزای همراه کانادا چیست؟

همسر شما اجازه کار کردن در کانادا را به صورت تمام وقت دارد.

فرزندان شما می توانند مادامی که شما در حالت تحصیل در کانادا هستید از مدارس دولتی این کشور استفاده نمایند.

خدمات تحصیلی به صورت رایگان در اختیار فرزندان شما قرار می گیرد.

برای ویزای همراه می توان با هم اقدام کرد؟

پاسخ به این سؤال حالت نسبی دارد. شاید اگر زن و شوهر به صورت همزمان درخواست تحصیل و کار بدهند در یک پرونده کمک کننده باشد و در یک پرونده دیگر مضر به نظر برسد.

پیشنهاد ما در خصوص درخواست ویزای همراه به صورت جداگانه است. وقتی درخواست همزمان صورت بگیرد افسر پرونده این تصور را دارد که شما بار خود را برای مهاجرت همیشگی به کانادا بسته اید (حتی اگر هدف اصلی شما همین باشد، افسر پرونده نباید متوجه شود).

بهتر است که متقاضی ویزای تحصیلی کانادا در ابتدا درخواست خود را بدهد و پروسه صدور ویزای تحصیلی برای وی طی شود و سپس شرایط به شکلی دنبال شود که بتوانید موقعیت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود را نیز فراهم سازد.

چه مدارکی برای اخذ ویزای همراه نیاز است؟

نیاز به مدارک شناسایی از همه اعضای خانواده است. شخص اصلی باید از نظر مالی در وضعیت مناسبی باشد.

ویزای همراه بدون نامه تمکن مالی صادر می شود؟

شانس شما در این حالت بسیار کم است! متقاضی تحصیل در کانادا باید ثابت کند که از پس هزینه زندگی خود و اعضای خانواده خود بر می آید و در این زمینه بسیار مهم است که دقت لازم را داشته باشد و مهر و امضای بانک ضمیمه نام تمکن مالی شود.

در چک لیست ویزای تحصیلی کانادا به caq اشاره شد. کسانی که قصد تحصیل در کبک دارند باید این گواهی را دریافت نمایند.

دقت داشته باشید که این گواهی پذیرش کبک معمولاً نیاز به زمان دارد و تاخیر در ارسال آن صورت می گیرد اما خبر خوب اینکه اگر درخواست شما مبنی بر این گواهی از سوی وزارت مهاجرت کبک به تایید رسید می توانید درخواست ویزای تحصیلی کانادا بدهید.

در واقع برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیازی به اصل CAQ ندارید. اداره مهاجرت کبک در زمان صدور سی ای کیو، یک نسخه از نامه را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال خواهد کرد.

تحصیل در کانادا

کانادا یکی از بزرگترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. تحصیل در کانادا در بین دانشجویان ایرانی طرفداران زیادی دارد.

چرا ما برای تحصیل، کشور کانادا را انتخاب می کنیم؟

 • ایمنی و کیفیت بالای زندگی

کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان با نرخ جرم بسیار پایین است. همچنین کانادا از نظر کیفیت زندگی از نظر شاخص های توسعه انسانی دومین کشور جهان است. هر دوی این عوامل کانادا را به مکانی مناسب برای زندگی دانشجویان تبدیل می کند.

(جامعه کانادا یک جامعه چند ملیتی است و نژادپرستی در این کشور بسیار محدود است)
کانادا دو زبانه

وجود هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی زمینه فرهنگی خوبی را برای دانش آموزانی که دانش کافی از هر زبان را دارند فراهم می کند تا بتوانند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند، مهارت های زبانی خود را تقویت کنند و به راحتی با فرهنگ های جدید آشنا شوند.

 • از بهترین دانشگاه های دنیا لذت ببرید

بیش از 96 دانشگاه برتر دنیا در کانادا وجود دارد که بسیاری از آنها با برترین دانشگاه های آمریکا و بریتانیا در جهان رقابت می کنند.

کیفیت بالای تحصیل و فرصت های شغلی در دسترس فارغ التحصیلان از مزایای اصلی تحصیل در کانادا است.

همچنین اکثر دانشگاه های این کشور بر تحقیقات گسترده متکی هستند و دانشجویان می توانند در پروژه های درسی مختلف شرکت کنند، تفکر خلاق خود را گسترش دهند و با اکتشافات جدید بشری همراه شوند.

 • جامعه چند فرهنگی

جامعه کانادا یکی از متنوع ترین بافت های قومی و زبانی را دارد و حدود نیمی از جمعیت آن به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند.

هر ساله 120000 دانشجوی بین المللی به کانادا می آیند تا تنوع فرهنگی این کشور را غنی کنند. وجود چنین فضایی به دانش آموزان اجازه می دهد تا به راحتی با محیط زندگی جدید خود سازگار شوند.

 • فرصت شغلی پس از فارغ التحصیلی:

اگر دانشجویی بخواهد پس از اتمام تحصیل در کانادا کار کند باید مجوز کار را دریافت کند. در نتیجه این امکان وجود دارد که برای شغل مورد نظر خود اقدام کند و بلافاصله پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شود.

تاریخ انقضای ویزای تحصیلی نشان می دهد که متقاضی چه زمانی باید تحصیل را متوقف کند و کانادا را ترک کند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است متقاضی به دلایلی مانند تکمیل مدرک فعلی یا ادامه تحصیل در سطوح بالاتر بخواهد ویزای دانشجویی کانادا را تمدید کند.

انقضای مجوز تحصیل (ویزای دانشجویی)

تاریخ انقضا در گوشه سمت راست بالای مجوز تحصیل نوشته شده است. این تاریخ معمولاً طول برنامه تحصیلی متقاضی به اضافه 90 روز است. 90 روز اضافی به متقاضی این فرصت را می دهد که برای ترک کانادا یا تمدید ویزای دانشجویی کانادا آماده شود.

این 90 روز زمانی شروع می شود که:

اولین اطلاعیه پایان تحصیل باید از محل تحصیل متقاضی ارسال شود. این اطلاعیه می تواند به صورت ایمیل، نامه و … باشد.
یا زمانی که مدرک متقاضی صادر می شود.

اما اگر گذرنامه قبل از انقضای مجوز تحصیل منقضی شود، مجوز تحصیل 30 روز قبل از انقضای پاسپورت منقضی می شود. بنابراین لازم است قبل از این زمان گذرنامه را تمدید کنید.

فارغ التحصیلی قبل از موئد مقرر

اگر متقاضی قبل از زمان تعیین شده در مجوز تحصیل فارغ التحصیل شده باشد، انقضای مجوز تحصیل با یکی از دو مورد زیر که زودتر اتفاق می افتد تعیین می شود:

 • تاریخ انقضا در مجوز تحصیل مشخص شده است
 • 90 روز پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلی بعد از موعد مقرر

 • اگر متقاضی نتواند تحصیلات خود را در مدت زمان مشخص شده در مجوز تحصیلی به پایان برساند، باید 30 روز قبل از انقضای مجوز تحصیل برای مجوز تحصیل اقدام کند.

در صورتی که فرزند شما کمتر از 18 سال دارد شما می توانید به عنوان والد از ویزای همراه استفاده کنید البته که دولت کانادا در این زمینه برای ایرانیان سخت گیری بیشتری دارد و بهتر است که درخواست ویزای همراه با ویزای تحصیلی کانادا کودک موازی و همزمان باشد چون احتمال ریجکت شدن آن بسیار زیاد است.

دقت کنید که شما به عنوان همراه فرزند کمتر از 18 سال خود اجازه کار و تحصیل در کانادا ندارید و فقط حکم یک محافظ را ایفا می کنید.

هزینه تحصیل در کانادا برای دوره ابتدای و دبیرستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس روزانه معمولاً 14 هزار دلار ارزیابی شده است. دقت کنید که این رقم حداقل هزینه برآورد شده است و در صورتی که بخواهید در مدارس شبانه‌روزی تحصیل کنید هزینه شما بیشتر می شود و هزینه تحصیل و خورد و خوراک و برنامه های تفریحی نیز به آن اضافه خواهد شد و معمولاً بیش از 35 هزار دلار است.

آیا بورسیه تحصیلی برای کودکان در کانادا وجود دارد؟

بله اما احتمال آن آنقدر کم است که بهتر است از فکر آن در آیید. شما به عنوان فردی که قرار است در این کشور تحصیل کنید باید بتوانید همه دلایل را به طور دقیق مدنظر قرار دهید.

شرایط اسکان برای دانش آموزان در کانادا به چه صورت است؟

کودک می توان با سرپرست قانونی خود زندگی کند. همینطور شرایط استفاده از خوابگاه نیز به او داده می شود. هزینه ها بر اساس نوع مدرسه و شرایط آن تعیین می شود.

تماس با ما

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸

تماس بگیرید