ویزای شینگن فرانسه تضمینی چیست؟ مدارک + هزینه ها در سال 2021

ویزای شینگن فرانسه تضمینی چیست

اگر تصور می کنید که ویزای شینگن فرانسه تضمینی وجود ندارد با این مقاله از سایت تینی توریست همراه ما باشید؛

 

ویزای شینگن فرانسه تضمینی ( Guaranteed French Schengen visa ) به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم می شه که دسته اول با قوانین مشخصی همراهه به طوری که با هر میزان اعتبار تنها یک بار اجازه ورود خواهیم داشت؛ همچنین تو این روش به محض خروج، نیازه که همه مراحل دوباره تکرار بشه. گرفتن ویزای شینگن فرانسه تضمینی با مدارک جعلی، شانس ما را برای همیشه از بین می بره و بخششی هم در کار نخواهد بود؛

در اخذ ویزا شینگن فرانسه تضمینی قطعاً دلبری های رود سن و رقص گروهی ابرهای زیبا برای شما یک انگیزه خواهد شد! فرانسه که می گوییم همه یاد پاریس می کنند! به هر حال پاریس دنیایی عجیب و غریب است که هر سلیقه ای را جذب خود می کند.

من برای اولین بار وقتی شنیدم در کل شهر پاریس تنها یک تابلو ایست وجود دارد بسیار تعجب کردم! احتمالاً این میزان قانونمندی برای شما هم عجیب است.

اگر اهل ریسک باشید قطعاً دخمه مردگان پاریس یکی از اولویت سفر شما به این کشور است مکانی عجیب و غریب که امروزه تبدیل به یک مرکز اقتصادی مهم شده است.

در تورهای گردشگری فرانسه این فضای زیرزمینی طرفدار زیادی دارد. با تالابی روبرو هستید که بدن ها در امتداد دیوارها دفن شده اند و تونلی وحشتناک ایجاد شده است!

نگران نباشید فرانسه جاهای دیدنی زیادی دارد. اخذ ویزا یا روادید شینگن فرانسه برای خیلی از افراد یک آرزو است، اما این آرزو دست یافتنی است کافیست کمی دقیق باشید!

در این مقاله بخوانید

درخواست ویزای شینگن فرانسه تضمینی

درخواست ویزای شینگن فرانسه تضمینی
درخواست ویزای شینگن فرانسه تضمینی

ویزای شینگن فرانسه تضمینی، تیتری پر تیراژ بر سر در روزنامه و مجله که انتظارات را کمی تغییر داده است. روزهای اولی که به دنبال اخذ ویزای شینگن فرانسه بودم دقیقاً یادم است. بارها می شنیدم که صدور ویزای شینگن با تضمین 100 درصد در اختیارم قرار می گیرد و تنها نیاز است مدرک خود را کامل کنم و هزینه مورد نظر را پرداخت نمایم.

تجربه خودم را با شما در میان میگذارم چیزی به عنوان ویزای شینگن تضمینی وجود دارد اما نه با آن تصویری که در عموم ایجاد شده است. شما این امکان را دارید که بدون تاریخچه شینگن از ویزای فرانسه استفاده کنید، اما اینکه تضمین 100 درصد وجود داشته باشد اشتباه است!

پس چرا می گویند ویزای شینگن فرانسه تضمینی؟

بسیار روشن است. منظور از تضمینی در این عبارت در واقع همان ممکن بودن اخذ ویزای فرانسه بدون نیاز به تاریخچه شینگن است! اینکه می شنویم فلان شرکت در سفارت فرانسه آشنا دارد! دروغ است! در مسیر بررسی مدارک برای اخذ ویزای فرانسه شرایط یکسان است و شما نیز در همین قاعده قرار خواهید گرفت.

ویزای شینگن فرانسه تضمینی با دعوت نامه سفارشی دروغ است! بله هیچ دعوت نامه تضمینی قرار نیست برای شما صادر شود. سفارت فرانسه در جدیدترین آمار 2020 خود اعلام کرد: نوع قبول و رد درخواست ویزا توسط افراد داخل سفارت مشخص شده و بر اساس قوانین به روز مهاجرت به فرانسه است.

پس شایعه ای مبنی بر اینکه 90 درصد درخواست ویزای ایرانیان به فرانسه ریجکت می شود هم دروغ است! خودمان را گول نزنیم. اخذ ویزای شینگن فرانسه تضمینی با مدارک جعلی شانس ما را برای همیشه از بین می برد و بخششی در کار نخواهد بود.

یکبار دیگر جمله ویزای شینگن فرانسه به صورت تضمینی را مرور کنید! منظور از تضمین در این جمله یعنی اگر

 • شرایط شما مناسب باشد
 • مدارک کافی داشته باشید
 • هدف از سفر شما مشخص باشد

می توانید به عنوان یک ایرانی حتی اگر تاریخچه سفر شینگن ندارید، به اخذ ویزای این کشور امیدوار باشید!

ویزای شینگن فرانسه فوری چیست

ویزا شینگن فرانسه فوری
ویزا شینگن فرانسه فوری
 • فکر می کنید ویزای شینگن فرانسه فوری وجود دارد؟
 • اصلاً چرا باید به سرعت برای ما ویزایی با این اعتبار صادر شود؟
 • فقط چون وضع مالی خوبی داریم؟

اینطور نیست. ویزا شینگن فرانسه تضمینی، در قالب های فوری نیز ارزیابی می شود. اما موضوع چیز دیگری است. استفاده از کلمه فوری در این عبارت به معنی شرایط غیر قابل تغییر شما است! این موضوع را با یک مثال شفاف سازی می کنیم.

فرض کنید شما قصد گرفتن ویزای شینگن فرانسه به صورت تضمینی را دارید و زمان کمی دارید و دعوت نامه هم ندارید، در این مسیر به شما پیشنهاد داده می شود که با خرید دعوت نامه صدور ویزای شینگن فرانسه تضمینی و فوری را برای خود به ارمغان آورید که خانه بر روی آب ساختن است!

دعوت نامه قابل خرید و فروش نیست! فردی که به عنوان کارآموز خود را جای شما معرفی می کند و اقدام به تنظیم ایمیل و رمز می کند و درخواست ویزا می دهد بی تجربه است و در نهایت شانس شما را به صفر می رساند.

تنظیم مدارک ویزای فوری، دروغ است؛ مدارکی که جعلی باشد دیر یا زود مشخص می شود. پس اگر به اسم فوری این پیشنهادات به شما داده می شود نشنیده رد کنید!

منظور از ویزای شینگن فرانسه فوری، شرایط شما است. افرادی هستند که از بیماری رنج می برند و پرونده پزشکی مشخص دارند. این افراد می بایست در اولویت بررسی لیست صدور ویزای فرانسه فوری قرار بگیرند. به این ترتیب از سوی سفارت برنامه ای جداگانه برای این گروه در نظر گرفته می شود تا شرایط آنها به طور دقیق بررسی شود.

مشخص است که پرونده های ویزا می بایست به شکل دقیق تری بررسی شود. در مورد فوریت در صدور ویزای شینگن بهتر است چندان امیدوار نباشیم و پروسه تنظیم مدرک و شرایط دیگر را به دقت دنبال کنیم؛

شرایط ویزای شینگن فرانسه به چه صورتی است

شرایط ویزای شینگن فرانسه
شرایط ویزای شینگن فرانسه

یکی از شرایط ویزای شینگن فرانسه در نظر گرفته می شود، تکمیل فرم درخواست است. دو شرط مهم در این زمینه اینکه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود و در زمان حضور در سفارت این کشور باید نسخه چاپی آن را به همراه داشته باشید. نگران نباشید تکمیل این فرم از نظر من که بسیار آسان است.

از دیگر شرایط ویزای شینگن فرانسه این است که نیاز به حضور در سفارت دارید؛ در واقع پروسه انگشت نگاری از شما خواسته می شود و می بایست دقت ویژه صورت بگیرد. این موضوع برای فرزندان کمتر از 12 سال در نظر گرفته نشده است.

تجربه شخصی خود را در خصوص اخذ ویزای شینگن فرانسه به شما می گویم.

در ابتدای امر نیاز است در خصوص تنظیم مدارک دقت کنیم.

من از پاسپورت خود اسکن استاندارد گرفتم.

شخصی به من گفت که یکی از قبوض پرداختی آب و برق و گاز یا تلفن منزل خود را ترجمه کنم که این موضوع به من بسیار کمک کرد!

شما هم یادتان باشد! این مدارک که تنظیم شد و اگر فردی در فرانسه منتظر شما بود، می توانید به صدور دعوت نامه امیدوار باشید. در واقع فرد حاضر در فرانسه، مدارک من را به دفتر شهرداری ارائه داد و هزینه ای مختصر در نظر گرفت و بر اساس مراحل اداری موجود دعوت نامه برای من ارسال شد.

شما برای رعایت شرایط ویزای شینگن فرانسه باید دو موضوع را در نظر داشته باشید: اول اینکه سخت گیری در این مسیر متفاوت است! گاه سخت گیری زیاد است و گاه می بینید همه چیز طبق روال پیش می رود بهتر است مدارک و شرایط را با دید سختگیری زیاد تنظیم کنید و تأییدیه و شانس خود را با تصور سخت گیری کم در ذهن خود مرور کنید؛

هزینه و قیمت ویزای شینگن فرانسه

قیمت ویزای شینگن فرانسه
قیمت ویزای شینگن فرانسه

من اطلاعاتی در مورد هزینه و قیمت ویزای شینگن فرانسه در اختیار شما قرار می دهم که مربوط به سال 2020 است.

در این زمینه بهتر است باز هم دقت داشته باشید و بدانید که هزینه ها به صورت لحظه ای درخور تغییر است و بر روی عدد و ارقام قید شده در این بخش تعصب نداشته باشید.

هدف من روشن شدن ذهنیت شما در راستای اخذ قیمت و هزینه ویزا است تا بتوانید آنرا را به طور دقیق بررسی کنید؛

هزینه انواع ویزای شینگن برای افراد بزرگسال به میزان 80 یورو اعلام شده است، همینطور افرادی که بین 6 الی 12 سال سن دارند، می بایست 40 یورو حداقل در نظر گرفته شود و افراد کمتر از 6 سال بر اساس صلاحدید سفارت گاه رایگان و گاه با مبلغ کم در نظر گرفته می شود.

ویزای شینگن فرانسه در مدل های

 • ترانزیتی
 • توریستی
 • جهت ملاقات
 • بیزینسی
 • پزشکی
 • تحصیلی
 • توریستی

در نظر گرفته می شود که خود در دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت دسته بندی شده است. این ویزا با رویکرد سرمایه گذاری موقعیت بهتری دارد.

هزینه و قیمت ویزای فرانسه بر اساس نوع کوتاه مدت و ترانزیت فرودگاهی طبق ارقام اعلام شده در بخش بالا هست، اما در صورتی که درخواست ویزای شینگن فرانسه بلند مدت داشته باشید، هزینه مورد نظر 99 یورو ارزیابی می شود و اگر بخواهید ویزای دانشجویی بلند مدت ملی داشته باشید در صورتی که هدف قلمروی فرانسه باشد می بایست 50 یورو ارزیابی شود.

در صورتی که شهروند ارمنستان، آذربایجان، گرجستان و اوکراین باشید هزینه شما به 35 یورو کاهش خواهد یافت. در مورد هزینه ویزای شینگن یک سری استثناء وجود دارد و گاه هزینه ها با کاهش یا افزایش روبرو می شود و باید دقت ویژه ای در این راستا صورت بگیرد. مشخص است که ویزای شینگن بلند مدت از موضوعاتی است که اغلب با تغییر هزینه روبرو بوده و از موارد مهم محسوب می شود.

در صورتی که درخواست ویزای فرانسه تضمینی با ریجکت مواجه شود، هزینه پرداخت شده عودت داده نمی شود؛

تنظیم مدارک ویزای شینگن فرانسه

مدارک ویزای شینگن فرانسه
مدارک ویزای شینگن فرانسه

برای گرفتن ویزای شینگن فرانسه اونم به صورت تضمینی نیاز به مدرک داریم. بخش مربوط به مدرک همین بخش را بارها مطالعه کنید. من حال کسانی که بارها مدارکشان ریجکت شده است را به خوبی درک می کنم.

مدارک ویزای شینگن فرانسه در ابتدا مربوط به مدرک شناسایی است. مدرک شناسایی اولین استارت کار شما در سفارت است. مدرک شناسایی یعنی پاسپورت قدیم و جدید شخص متقاضی و همراهان، عکس در ابعاد استاندارد و طبق شرایط اعلام شده است و سند ازدواج مبنی بر شفاف سازی وضعیت تأهل و تجرد شخص متقاضی. قطعا نیاز است که شناسنامه فرد متقاضی و همراهان نیز موجود باشد.در صدور ویزای فرانسه، نیاز است مدارک به طور دقیق تنظیم شود.

در این مرحله از تنظیم مدارک ویزای تضمینی شینگن فرانسه، نیاز به ارائه پاسپورت قدیم و جدید از شخص متقاضی است و پاسپورت شما باید حداقل دو برگ سفید داشته باشید. شما نیاز به عکس در ابعاد 3.5 در 4.5 با زمینه سفید دارید.

شاید این استاندارد با کمی تغییر همراه باشد بهتر است کمی بیشتر تحقیق کنید. سند ازدواج مورد نیاز شخص متقاضی و همراهان وی می بایست با ترجمه رسمی و مهر قوه قضاییه همراه باشد. در صورت طلاق یا فوت همسر به طبع نیاز به گواهی فوت یا طلاق با مهر و امضا دارید. تا به اینجای کار شما مدارک شناسایی را تنظیم کرده اید.

مدارک شغلی از سوی فرد اصلی و همراهان وی نیاز است که البته تأکید اصلی بر روی وضعیت شغلی فرد اصلی است. بر اساس شغلی که دارید یک سری مدارک تنظیم میشه که نشان دهنده وضعیت درآمدزایی شما خواهد بود.

افراد نیاز به مدرک تحصیلی معتبر دارند و همینطور می بایست مدرک مالی و ملکی برای درخواست ویزا در نظر گرفته شود. مشخص است که این مدرک به طور کلی می بایست در بهترین شرایط قرار بگیرد.

در لیست مدارک ویزای شینگن فرانسه، بسیار مهم است که بتوانید فرم اطلاعات فردی را تکمیل کنید که ما نسخه PDF آن را در بخش مربوطه برای نمونه قرار داده ایم و یک سری اطلاعات نیز به عنوان راهنما در اختیار شما گذاشته ایم.

بهتر است که ویزا برای هر یک از اعضای خانواده، به صورت جداگانه درخواست شود و از شما و اعضای خانواده باید انگشت نگاری انجام گردد؛

مدت زمان اخذ ویزای شینگن فرانسه

مدت زمان اخذ ویزای شینگن فرانسه
مدت زمان اخذ ویزای شینگن فرانسه

من تجربیات شخصی خود را مبنی بر صدور ویزای شینگن فرانسه ارائه می دهم و البته که اطلاعات جدید از سایت سفارت فرانسه را نیز با اطلاعات خود ترکیب کردم. وقتی مدارک شما ارسال شود نیاز به بررسی اولیه دارد به طور کلی بررسی اولیه برای درخواست ویزای شینگن، 2 هفته زمان نیاز دارد.

این زمان دو هفته ای گاه با تغییراتی نیز همراه است، مثلاً ممکن است تا صدور قطعی مدارک و تکمیل آن چند هفته بیشتر نیز در نظر گرفته شود. اما تجربه من می گوید شما تا شش هفته پس از تحویل مدارک به بخش کنسولی می بایست منتظر باشید.

در این دوره مشخص میشه که شرایط اخذ ویزای شینگن فرانسه را دارید یا نه.

در این دوره، گذرنامه شما توسط سفارت محافظت میشه. سفارت فرانسه پس از اینکه مدارک را دریافت کرد به شما رسید خواهد داد تا در این رسیده به طور دقیق تاریخ و زمان مراجعه به سفارت مشخص شود.

در زمان مراجعه مجدد نیاز است که رسید همراه شما باشد و همینطور طول نقد نیز داشته باشید. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد، یک دوره دو هفته ای در نظر گرفته میشه تا اقدام به رفع نواقص داشته باشید. مشخص است که رفع نواقص مهم است و یک بار به شما این فرصت داده خواهد شد.

زمانی که برای وقت سفارت در نظر گرفته میشه متغیر است گاه زمان زودهنگام و گاه نیز در دوره ای طولانی تر می بایست برای مصاحبه حضور داشته باشید. این مدت زمان در ایام بهار کمی مشکل ساز است.

در صورتی که از شما اسناد وضع اجتماعی حرفه ای خواسته شود و تمکن مالی نیز بررسی شود بهتر است که زمان مورد نظر در این زمینه را ارزیابی کنید. ویزای شینگن فرانسه تضمینی در لیست ویزایی قرار دارد که می تواند ورود شما به همه کشورهای عضو این پیمان را آسان نماید؛

مشاوره رایگان ویزا شینگن

مشخصات کلی گرفتن ویزای شینگن فرانسه

مشخصات گرفتن ویزای شینگن فرانسه
مشخصات کلی گرفتن ویزای شینگن فرانسه

در این بخش یک سری اطلاعات به شما خواهد داد که قطعاً برای شما هم بسیار جالب است و در یک نگاه همه مشخصات کلی که برای گرفتن ویزای شینگن فرانسه تضمینی در سال 2020 نیاز را بررسی خواهیم کرد.

اول اینکه شما باید تمکن مالی، گردش حساب و دعوت نامه داشته باشید که دو مورد اول الزامی و مورد دعوت نامه بر اساس نوع ویزایی که می خواهید می تواند غیر الزامی نیز باشد. شما بر اساس کشور مقصد در اینجا فرانسه و نوع هدف خود نیاز به تمکن مالی از 80 میلیون تومان به بالا خواهید داشت که اگر میزان تمکن مالی شما بالای 150 میلیون تومان باشد شانس شما بیشتر است.

گردش حساب مورد نیاز شما برای 6 ماه اخیر مورد ارزیابی شود و موارد قدیمی تر در این راستا ترتیب اثر داده نمیشه. هزینه گرفتن ویزای شینگن فرانسه در سال 2020 متغیر است. شما بین 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان هزینه برای وقت سفارت خواهید داشت که بسته به شرایط فصل و زمانی متغیر است.

دقت کنید که اگر بخواهید خودتان اقدام به درخواست وقت سفارت کنید هزینه ای ندارید اما شاید کمی موضوع پیچیده شود و شانس شما از دست برود.
برای اخذ ویزا نیاز به انگشت نگاری است و حضور شخص الزامی است. شما با ویزای شینگن فرانسه می توانید به 26 کشور عضو پیمان شینگن ورود داشته باشید و نحوه درخواست تعیین وقت سفارت نیز آنلاین است.

مدت زمانی که برای تعیین وقت سفارت در نظر گرفته میشه از یک ساعت الی 4 ماه است و بهتر است در این زمینه به دنبال زمان دقیق نباشید. همینطور زمان اعتبار ویزا بر اساس هدف سفر از 5 الی 10 روز متغیر است. ویزای شینگن فرانسه تضمینی با انگشت نگاری قانونی همراه است.

شما برای اخذ ویزای فرانسه می بایست عکس پاسپورت، اطلاعات کامل و مدارک شغلی داشته باشید. وقت سفارت فوری برای فرانسه در برخی از شرایط وجود دارد اما ویزای شینگن فرانسه به خودی خود وجود نخواهد داشت.

مدارک شما می بایست به طور دقیق ترجمه شود و مهر دادگستری در برخی مواقع نیاز است همیشه نیاز نیست. درجه سختی ویزا بر روی نرخ ریجکتی بسیار تاثیرگذار است.

رایج ترین دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن فرانسه تمکن مالی نامناسب، عدم اعتماد به بازگشت و یا ارائه مدارک دروغین است. شما اجازه اعتراض خواهید داشت و در بهترین حالت می توانید به صورت فردی اقدام کنید؛

مراحل اخذ ویزای شینگن به فرانسه

مراحل ویزای شینگن به فرانسه
مراحل ویزای شینگن به فرانسه
 • تعیین هدف
 • تکمیل فرم درخواست
 • تنظیم مدارک
 • تنظیم وقت سفارت
 • مصاحبه

قدم اول در اخذ ویزای فرانسه برای من تعیین هدف بود! به هر حال شما هم مثل من و همه متقاضیان باید بدانید که قرار است برای تفریح وارد فرانسه شوید و یا به منظور کار در این کشور اقامت داشته باشید. همینطور باید بررسی کنید که هدف شما تحصیل است یا قرار است که ملاقات با خانواده داشته باشید. وقتی هدف شما شفاف سازی شود یک گام مهم برداشته باشید.

در گام بعدی نیاز است که بر اساس نوع هدفی که دارید فرم درخواست را تکمیل کنید و در راستای تکمیل اقدام به تنظیم مدارک لازم داشته باشید. به هر صورت تنظیم این فرم بر اساس صداقت شما خواهد بود و باید دقیقاً از سایت سفارت فرانسه دانلود و تکمیل شود. در نهایت دو نسخه را چاپ کنید و هر دو نسخه را امضا نمایید. تعیین هدف در ویزای فرانسه را جدی بگیرید.

در مرحله تنظیم مدارک برای اخذ ویزا نیاز است که مدارک شناسایی، فرم درخواست تکمیل شده، پاسپورت معتبر و نامه تمکن مالی شما مشخص شود یک سری مدارک کاری و تحصیلی و … بر اساس نوع هدف شما نیز به عنوان مدارک تکمیلی در نظر گرفته میشه.

پس از تنظیم مدارک نوبت به تنظیم وقت سفارت است و در واقع باید برای مصاحبه آماده باشید که این بخش در خصوص هدف شما از سفر و سایر موارد یک سری سوالات پرسیده میشه. ویزای کشور فرانسه این روزها کمی جدی تر بررسی میشود؛

سفر با ویزای شینگن فرانسه

سفر با ویزای شینگن فرانسه
سفر با ویزای شینگن فرانسه

بارها پرسیده میشه که چگونه ویزای شینگن فرانسه بگیریم؟ شما برای اخذ ویزای فرانسه می بایست زمان را غنیمت بشمارید و دقت داشته باشید. من و دوستم هم در ابتدای سفر خود به فرانسه همینطور در ذهن خود مرور می کردیم که چگونه ویزای شینگن فرانسه بگیریم و چطور این مسیر دشوار را پشت سر بگذاریم. روش صدور ویزای شینگن فرانسه تضمینی در سال های اخیر کمی دقیق تر شده است.

اول از هر چیز بهتر است انواع ویزای شینگن را بشناسید ما از همین طریق موفق شدیم. ویزای شینگن در نوع A و B و C دسته بندی میشه فرض کنید شما فقط قرار است از فرودگاه فرانسه برای ورود به کشورهای دیگر استفاده کنید، در این صورت از ویزای توریستی نوع A استفاده خواهید کرد و دردسر انواع دیگر را نمی کشید.

در مرحله بعدی نیاز است شرایط ورود و خروج شما از نظر دفعات بررسی شود اینکه یک بار قصد ورود دارید و یا چند بار بسیار مهم است.
در پروسه اخذ ویزای شینگن فرانسه تضمینی در سال 2020 اینکه بخواهید بدون انگشت نگاری به نتیجه برسید دروغ است و شایعاتی این چنینی را باور نکنید.

اعتبار ویزای شینگن کشور فرانسه بسیار مهم است و می بایست بر اساس طول و نوع سفر شما مشخص شود و البته که این موضوع در دو مشخصه با یک کد دیده میشه. تعداد روزهای مجاز برای ویزا باید بررسی شود.

مدارک شما می بایست به طور دقیق دسته بندی شده باشد. مثلاً هزینه ای که در نظر گرفته میشه به صورت نقدی در سفارت دریافت میشه. ما با خود اسکناس های ده، بیست و پنجاه یورویی داشتیم و دچار مشکل نشدیم؛

علت ریجکت ویزای شینگن توریستی فرانسه

علت ریجکت ویزای شینگن توریستی فرانسه
علت ریجکت ویزای شینگن توریستی فرانسه

ویزای شینگن فرانسه از نوع گردشگری از مواردی است که مورد پسند ایرانیان است. دیدنی های فرانسه بسیار زیاد است و گردشگری بخش مهمی از زندگی هر فرد است.

به هر دلیل، گاه دیده میشه که ویزای شینگن شما دچار ریجکت میشه دلایلی در این راستا وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:

 • 1- شما باید بتوانید آفیسر پرونده را قانع کنید که هدفتان گردشگری است و به کشور خود باز می گردید که گاه این بخش بسیار دشوار است.
 • 2- مدارک و دلایل شما برای بازگشت کافی نیست
 • 3- برنامه سفر شما مشخص نیست.
 • 4- مدارک مالی شما برای هزینه های سفر کافی نیست
 • 5- اطلاعاتی در مورد محل اقامت در طول سفر ارائه نکرده اید یا مدارک شما ناقص است.
 • 6- سابقه فعالیت مجرمانه برای شما دیده میشه.
 • 7- اعتبار پاسپورت شما مشخص نیست و یا پاسپورت آسیب دیده است.
 • 8- مدارک جعلی صدور ویزای شینگن فرانسه را به مشکل خواهد رساند.
 • 9- سن و مجرد بودن شما مشکل ساز خواهد شد.
 • 10- در صورتی که دعوت نامه جعلی داشته باشید شانس صدور ویزای شینگن فرانسه ندارید.
 • 11- اگر نتوانید برنامه ای از سفر خود داشته باشید دچار مشکل خواهید شد.
 • 12- در صورتی که گواهی ازدواج شما غیر قابل قبول باشد نیز ویزای شینگن توریستی شما ریجکت میشه

راهنمای گردشگری تور فرانسه

راهنمای گردشگری تور فرانسه
راهنمای گردشگری تور فرانسه

من که همین حالا دلم پر می کشد برای بازدید از نهرهای زیبا و ساحل های بیابانی لگرا دو روی فرانسه، مکانی که برای تعطیلات آخر هفته بهترین است. تور های گردشگری فرانسه در نظر گرفته شده است که برای بازدید از این مکان ها گزینه ارزان و مناسب است.

موقعیت برجسته ددوکس کپس هنوز هم در یادم است. وقتی کتانی مخصوص خود را به پا کردم و کوله پشتی خود را برداشتم نمی دانستم با چه پدیده عجیبی روبرو هستم.

قطعه دست نخورده ساحل ماسه ای در فرانسه، قطعاً بهترین مکان برای گردشگرانی است که قصد دارند سفری دل انگیز داشته باشند. این منطقه دارای ییلاقات زیبا بوده و شامل پناهگاه های زیر زمینی بتنی بی نظیر است و یک استراحتگاه سنتی مخصوص محسوب میشه. این منطقه به طور کلی دارای موقعیت بسیار خوبی است. ویزای شینگن فرانسه تضمینی در سال 2020 می تواند یک پل ورود به دنیای پیشرفت باشد.

زمانی که به دنبال اخذ ویزای فرانسه بودم شخصی به من بازدید از آنتونی پرکینز را پیشنهاد کرد اما به محض ورود به فرانسه کمتر کسی این منطقه را میشناخت. بعدها فهمیدم که آنتونی پرکینز در لیست مناطق ناشناخته فرانسه قرار گرفته است. منطقه ای بکر با زمین های بزرگ و پر از تپه های قد و نیم قد که شما را به فیلم های نوستالژیک می برد. این منطقه معروف به سنگ طلایی است و می تواند یک تجربه بی نظیر باشد. ویزای شینگن فرانسه همه این تجربیات را برای شما زنده خواهد کرد؛

دریافت جواب ویزای شینگن سفارت فرانسه

جواب ویزا سفارت فرانسه
جواب ویزا سفارت فرانسه

دریافت جواب ویزای شینگن فرانسه کمی عجیب و غریب است. حقیقت اینکه استرس تا زمان صدور جواب ویزا کمی زیاد است، اما شیرینی های خود را دارد.

نکته اول اینکه پاسپورت شما مدت زمانی که منتظر جواب باشید، در سفارت باقی می ماند. معمولاً جواب ویزا در مدت 14 روزه صادر می شود، اما به عدد 14 چندان دل نبندید. در صورتی که ساکن تهران نباشید، می توانید از پاکت های پستی با عنوان DHL استفاده کنید و پاسپورت شما درب منزل طبق آدرس ارسال می شود.

در برگه جواب ویزا، در صورتی که جواب مثبت باشد، مدت زمان اعتبار پاسپورت در یک بازه مشخص اعلام می شود. مثلاً برای من به مدت 40 روز بود که در بازه 55 روزه ضمیمه شده بود و البته که اصل رزرو هتل و بلیط بازگشت نیز توسط مامور مرزی دریافت می شود. مشخص است که این موضوع برای ویزای توریستی است و هدف از سفر تنها گشت و گذار است. دریافت جواب ویزا قوانین مخصوص به خود را دارد.

موضوع جالب اینکه اگر شما هنوز سربازی نرفته باشید و یا سن کمی داشته باشید احتمالاً جواب ویزا برای شما منفی است و در اخذ ویزا نیاز است که همه موارد به طور دقیق رعایت شود.

من قبلاً یک بار برای سفارت اسپانیا درخواست داده بودم که با مخالفت روبرو شد و این موضوع سبب شد تا یک کاغذ با لحنی تهدید آمیز نیز در داخل پاکت پاسپورت قرار دهند، مبنی بر اینکه می بایست در زمان اعلام شده پس از بازگشت به سفارت مراجعه کند و به طور کلی این موضوع اهمیت زیادی دارد.

یک تجربه شخصی از خودم برای اخذ ویزای تضمینی فرانسه را با شما در میان می گذارم. بهتر است دو روز قبل از نوبت سفارت به سایت مربوطه سر بزنید؛ گاه در آخرین لحظات مدارک تا حدی با تغییر همراه است و در روز سفارت دچار مشکل خواهید شد این موضوع را به دقت بررسی کنید و جدی بگیرید؛

برای مشاهده فرم مربوط به ویزا کشور های شینگن کلیک کنید

شایعاتی در مورد فرم ویزای شینگن سفارت فرانسه

فرم ویزای شینگن سفارت فرانسه

از حق نگذریم که اخذ فرم ویزا، تنها با ارزیابی دقیق فرم سفارت این کشور در نظر گرفته می شود و بهتر است که این موضوع به دقت بررسی شود که اگر شما فرم ویزا شینگن را به اشتباه پر کنید، خیلی مسیر سختی در پیش خواهید داشت. فرم ویزا باید طبق فرمت اعلام شده تکمیل شود نه به صورت سلیقه ای!

اول اینکه فرم ویزای فرانسه می بایست توسط آنچه از سوی سفارت این کشور گفته شده است تکمیل شود، بنابراین تکمیل فرم به صورت تایپ، خودکار و … به سلیقه شما نیست. گاه سفارت رنگ خودکار را نیز خود مشخص می سازد!

موضوع دیگر اینکه شما اگر فرم را اشتباه پر کنید جهش به پله اول دارید! اینکه شرایط ویرایش فرم به شما داده می شود شایعه است و بهتر است فرم به دقت پر شود.

بهتر است در ابتدا بخش های ستاره دار فرم را پر کنید اما بخش های دیگر را خالی نگذارید به هر صورت این موضوع برای شما یک شانس خوب ایجاد می کند. تکمیل فرم ویزا بهتر است در زمان دقیق خود صورت بگیرد.

غلط املایی و انشایی در تکمیل فرم ویزا بخشودنی نیست و بهتر است که از راهنمای دقیق در راستا استفاده کنید. مشخص است که برای اخذ ویزای شینگن فرانسه، فرم تکمیل شده بر طبق ارزش و اعتبار ارزیابی می شود؛

عکس ویزای شینگن کشور فرانسه

عکس ویزای شینگن فرانسه
عکس ویزای شینگن فرانسه

ویزای شینگن از سفارت فرانسه با کمترین هزینه

می دانیم که هدف اصلی از اخذ ویزای شینگن فرانسه تضمینی ورود به این کشور و در نهایت منطقه شینگن است. به این ترتیب نیاز است که روش های ارزان برای اخذ ویزا را در نظر داشته باشید. در صورتی که مدارک و فرم درخواست شما در ابتدا به طور دقیق تکمیل شده باشد شما از پرداخت مجدد هزینه در امان هستید، به این ترتیب می توانید تا حدی از هزینه های موجود بکاهید.

در صورتی که در راستای تعیین وقت سفارت دقت کنید خودتان می توانید بدون هزینه این کار را انجام دهید. گاه نوع ویزایی که انتخاب می کنید تا هدف سفر شما مغایرت دارد مشخص است که در سفر باید بتوانید شرایط مخصوصی را در نظر بگیرید.

تجربه ای از پروسه اخذ ویزای تضمینی فرانسه توسط خود را اعلام می کنم:

اول اینکه موقعیت خود را بسنجید، در واقع شما مسیر اخذ ویزا را طی می کنید، اما وقتی تمکن مالی مناسب ندارید، همه چیز از بین می رود. مشکلی که من با آن روبرو شدم این بود که بهتر است در ابتدا از حساب بانکی خود مطمئن باشید.

موضوع دیگر اینکه اگر شما قبلاً ویزا دریافت کرده باشید و حسن نیت شما مشخص شده باشد می توانید پروسه اخذ ویزای شینگن فرانسه را با هزینه کمتر دنبال کنید چون اعتمادسازی از قبل فراهم شده است؛

تعطیلات سفارت فرانسه در سال 2020 مربوط به بخش کنسولگری

تعطیلات سفارت فرانسه
تعطیلات سفارت فرانسه
 • یکشنبه 22 مارس 2020 یا 3 فروردین 1399 : نوروز
 • دوشنبه 23 مارس 2020 یا 4 فروردین 1399 : نوروز
 • سه شنبه 31 مارس 2020 یا 12 فروردین 1399 : روز جمهوری اسلامی
 • چهارشنبه اول آوریل 2020 یا 13 فروردین 1399 : روز طبیعت
 • پنجشنبه 9 آوریل 2020 یا 21 فروردین 1399 : تولد امام دوازده
 • یکشنبه 12 آوریل 2020 یا 24 فروردین 1399 : عید پاک
 • پنجشنبه 21 مه 2020 یا اول خرداد 1399 : عروج حضرت مسیح
 • یکشنبه 24 مه 2020 یا 4 خرداد 1399 : عید فطر
 • چهارشنبه 3 ژوئن 2020 یا 14 خرداد 1399 : وفات امام خمینی
 • پنجشنبه 4 ژوئن 2020 یا 15 خرداد 1399 : قیام 15 خرداد
 • یکشنبه 30 اوت 2020 یا 9 شهریور 1399 : عاشورا
 • پنجشنبه 8 اکتبر 2020 یا 17 مهر 1399 : اربعین
 • یکشنبه 25 اکتبر 2019 یا 4 آبان 1399 : وفات امام حسن مجتبی و آغاز امامت امام دوازدهم
 • یکشنبه اول نوامبر 2020 یا 11 آبان 1399 : عید قدیسان
 • سه شنبه 3 نوامبر 2020 یا 13 آبان 1399 : تولد حضرت محمد

مدت زمان اخذ ویزای توریستی فرانسه

مدت زمان گرفتن ویزای توریستی فرانسه
مدت زمان گرفتن ویزای توریستی فرانسه

در پروسه اخذ ویزای شینگن فرانسه آنچه بسیار مهم است، هدف شما از سفر است که در قالب کوتاه مدت دنبال می شود. من برای گشت و گذار، گوتاری فرانسه را انتخاب کردم. وقتی پا به این مکان بگذارید تازه متوجه می شوید که تعطیلات از اینجا آغاز می شود.

به هر حال زمانی که نیاز است بین 1 هفته الی 2 ماه است که بسته به مدارک و شرایط افراد متغیر است. مشخص است که این پروسه زمانی بر اساس شرایط مختلفی در نظر گرفته می شود. مدت زمان اخذ ویزای فرانسه از نوع توریستی معمولاً سه ماه یا 90 روز است؛

وقت سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در تهران
سفارت فرانسه در تهران

برای اخذ ویزای شینگن فرانسه دقت زیادی در تنظیم وقت سفارت فرانسه در تهران داشتم. شما قرار است در سفارت حضور داشته باشید و از خودتان دفاع کنید، پس باید جدی باشید. دریافت نوبت برای مصاحبه از طریق ایمیل صورت می گیرد.

من 60 روز زودتر از تاریخ سفر ایمیل درخواست وقت سفارت را ارسال کردم و نکته مهم اینکه شما باید بین 90 الی 45 روز قبل از تاریخ سفر خود این ایمیل را ارسال کنید، در غیر این صورت شانس شما کم خواهد بود.

معمولاً 48 ساعت تا 72 ساعت پس از صدور ایمیل پاسخ آن به شما ارسال می شود. این تاریخ گاه خوشحال کننده است گاه بسیار غم انگیز! برای من غم انگیز بود از این نظر که قرار بود ایام عید را در فرانسه باشم، اما به دلیل شلوغی زیاد تاریخی پس از این دوره به من داده شده و سلفی با ایفل دوست داشتنی در گلریزان بهار برای من تبدیل به یک رویا شد! در تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای شینگن فرانسه بهتر است کمی دقیق باشید.

آدرس سفارت فرانسه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو است. برخی از افراد مراجعه حضوری را برای تغییر نظر سفارت مبنی بر تاریخ اعلام شده امتحان می کنند که روشی بی فایده است!

وقت سفارت یعنی زمانی که سفارت اعلام می کند و شما باید با مدارکی که قبلاً با وسواس لازم تنظیم کرده اید به آنجا مراجعه کنید و در مورد دلیل انتخاب کشور فرانسه توضیح دهید. تعیین وقت سفارت فرانسه در تهران در برخی از فصول سال با شانس بالاتری همراه است. صدور ویزا در سال های اخیر با شرایط بهتری روبرو بوده است، اما دقت شود که در تنظیم تاریخ وقت سفارت فرانسه در تهران شما فقط باید تایید کنید و حق انتخاب ندارید؛

مهاجرت به فرانسه با ویزای مولتیپل

مهاجرت به فرانسه با ویزای مولتی پل
مهاجرت به فرانسه با ویزای مولتی پل

در پروسه گرفتن ویزای فرانسه نیاز است که اطلاعاتی در خصوص ویزای مولتی پل و تفاوت آن با ویزای مولتی داشته باشید. این ویزا دارای اعتبار 1 الی 4 ساله است. ایرانیان با استفاده از ویزای مولتی پل می توانند به سادگی طبق زمان تعیین شده، در بین تمام کشورهای منطقه شینگن حرکت کنند و گشت و گذاری آزادانه داشته باشند.

این مورد برای تاجران گزینه خوبی است و می تواند شرایط خوبی ایجاد نماید. برای اخذ ویزای شینگن کشور فرانسه در هر نوع، نیاز به تنظیم کامل مدارک دارید و این موضوع می بایست بدون دردسر و حاشیه صورت بگیرد.

ویزای فرانسه، مزایای زیادی دارد. به طور کلی مشخص است که این ویزا می تواند ورود شما به دنیای سرمایه گذاری و تجارت را رشد دهد و در بهترین شرایط می تواند یک رویکرد خوب محسوب شود. اجازه ورود بدون محدودیت به حوزه شینگن در اختیار شما قرار می گیرد و اعتبار پاسپورت شما را افزایش می دهد؛

 

ویزای مولتی شینگن فرانسه

ویزای مولتی شینگن فرانسه
ویزای مولتی شینگن فرانسه

زمانی که به دنبال ویزای شینگن فرانسه تضمینی بودم به واژه “ویزای مولتی شینگن فرانسه” رسیدم که حتما شما هم با آن روبرو شده اید. ویزای شینگن کشور فرانسه در دو دسته سینگل و مولتی تقسیم می شود و دسته اول با قوانین مشخصی همراه است به طوری که با هر میزان اعتبار تنها یک بار اجازه ورود خواهید داشت. در این روش به محض خروج نیاز است که همه مراحل دوباره تکرار شود.

یک نکته مهم در خصوص ویزای مولتی شینگن فرانسه را همین اول بدانیم. شما در صورتی می توانید متقاضی ویزای مولتی فرانسه باشید که از قبل ویزای شینگن معمولی را اخذ کرده باشید و همینطور دارای رزومه مسافرتی مطلوبی باشید. این بخش توسط مسئول کنسولگری بررسی می شود. دارندگان ویزای مولتی شینگن می توانند به دفعات از مرزهای این کشور خارج شوند و سپس به آن ورود داشته باشند. البته که ورود و خروج بر اساس قوانین و تابعیت فرانسه است. ویزای مولتی شینگن فرانسه در نوع خود اعتبار زیادی دارد.

 مثلاً فرض کنید ویزای شینگن نوع C یا کوتاه مدت دارید و شرایط 2 بار ورود برای آن در نظر گرفته می شود این گزینه با اعتبار ویزای مولتی فرق دارد و برای ویزای مولتی شما می توانید تعداد دفعات و ورود و خروج از حوزه شینگن را بیشتر کنید؛

 

مشاوره رایگان ویزا شینگن آلمان

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن فرانسه

مدارک لازم ویزای شینگن فرانسه
مدارک لازم ویزای شینگن فرانسه

در بخش ابتدایی مقاله در مورد تنظیم مدارک ویزای شینگن فرانسه صحبت کردم اما بهتر است در این بخش یک سری نکات طلایی که برای خودم ارزشمند بود را با شما به اشتراک بگذارم.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن فرانسه هر ساله با تغییر همراه است. اول از هر چیز نیاز است که نامه ای از طرف محل کار خود دریافت کنید. در نامه حقوق دریافتی و تاریخ مرخصی شما قید می شود و مشخص می شود که قرار است پس از مرخصی به کار برگردید. زبان انگلیسی برای تنظیم این نامه نیاز است و بهتر است که ترجمه توسط یک مترجم خوب صورت بگیرد. دو مورد از فیش حقوقی خود را نیز ارائه دهید. نیاز است در ابتدا لیست مدارک مورد نیاز خود را فراهم سازید.

من شغلی شخصی داشتم، مثل افرادی که در دنیای نقاشی کار می کنند یا مثلاً مدرس شنا هستند! من و این افراد می بایست کارتی از صنفِ خود دریافت کنند و همینطور پرینت بانکی ارائه دهند.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزا مربوط به شرایط مالی شما است که در وهله اول مربوط به نامه بانکی می شود اما اگر مدرک دیگری مبنی بر تمکن مالی دارید قطعاً کوتاهی نکنید. البته این مدرک قرار است ثابت کند که شما از نظر مالی مشکلی ندارید. اگر تقاضای شما مبنی بر سفر توریستی باشد بهتر است رزرو بلیط رفت و برگشت داشته باشید.

برای تنظیم مدارک مورد نیاز قطعاً نیاز است بیمه مسافرتی به ارزش 30،000 یورویی داشته باشید. این پوشش حداقل است و شاید بیشتر هم شود.  دقت کنید که افراد باید یورو به صورت نقدی نیز همراه خود داشته باشند به طوری که برای هر نفر می بایست هزینه ای را به طور دقیق پرداخت نماید. همچنین ترجمه مدارک مورد نیاز گاه مهم است اما من همه مدارک را به زبان فارسی ارائه کردم، ولی بهتر است این موضوع را دقیق تر بررسی کنید. مثلاً در سفر به اسپانیا قطعاً برای اخذ ویزا نیاز به ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی خواهد بود؛

 

سوالات مصاحبه سفارت فرانسه

سوالات مصاحبه سفارت فرانسه
سوالات مصاحبه سفارت فرانسه

روز مصاحبه اخذ ویزا، یک روز سرنوشت ساز است. اینکه فقط مدارک شما کامل باشد هرگز کافی نیست و باید از نظر فکری و ظاهری نیز آماده صحبت باشید. سوالات مصاحبه سفارت فرانسه متنوع است، پس اگر لیستی از سوالات به شما داد شد و گفته شد همین را بخوان و قبول شو با لبخندی رد کنید!

 • سوالات در مورد اطلاعات خانوادگی: شغل، تعداد برادر و خواهر …
 • سوالات در مورد دانشگاه …
 • سوالات در مورد چرایی انتخاب …
 • سوالات در مورد مسائل مالی …
 • سوالات در مورد آینده شما بعد از تحصیل …

اول از هر چیز بدانید که ورود شما به سفارت هم به صورت معمولی و هم VIP است. مثلاً دوست عزیزی که هنرمند است و از طریق رایزنی فرهنگی توانسته اقدام برای اخذ ویزای شینگن فرانسه داشته باشد، می تواند به صورت VIP وارد شود که البته در نوع سوالات و سرنوشت شما تاثیری ندارد، فقط استرس و تاخیر شما را کمی سرشکن می سازد.

در ابتدا بهتر است هر نوع وسیله اضافی اعم از نوشیدنی، پاور بانک و شارژر و … را بیرون بگذارید و سبک بال وارد شوید! تلفن همراه خود را زودتر تقدیم مأمور بیرونِ در کنید. هدایت به سمت اتاق انتظار با ادب و احترام صورت می گیرد تا استرس کمتری داشته باشید. شاید نیم ساعت تاخیر برای ورود به اتاق اصلی در نظر گرفته شود.

سوالات مصاحبه سفارت فرانسه در ابتدا مربوط به کار و میزان درآمد شما است و همینطور قصد شما از سفر مشخص می شود و باید به این دو مورد به طور دقیق صحبت کنید. مصاحبه من بسیار دوستانه انجام شد.این مصاحبه در حدود نیم ساعت طول کشید که البته تمام وقت هم مربوط به صحبت من نبود و بخشی از زمان مربوط به فردی بود که اطلاعات را در فرم مخصوص وارد می کند. در نهایت از من رسید تاریخ تحویل مدارک به همراه دریافت جواب خواسته شد که دو روز پیش از شروع سفری بود که اعلام شده بود. ویزای شینگن فرانسه تضمینی در صورتی که پروسه مصاحبه به خوبی طی شود یک انتخاب بسیار عالی است؛

 

نمونه فرم پر شده ویزای فرانسه

نمونه فرم پر شده ویزای فرانسه
نمونه فرم پر شده ویزای فرانسه

برای ویزای فرانسه نیاز است که فرم به طور دقیق تکمیل شود و در این زمینه بررسی نمونه فرم پر شده ویزای فرانسه می تواند بسیار جالب به نظر برسد. من تجربه شخصی خودم را در تکمیل فرم ویزای فرانسه به شما می گویم تا احتمال خطا توسط شما به حداقل برسد. فرم تکمیل شده برای اخذ ویزای شینگن فرانسه تضمینی را بازبینی کنید و سپس تایید نهایی کنید.

اولین قسمت از فرم مربوط به نام شماست که می بایست مطابق با پاسپورت تکمیل شود. در قسمت بعدی می بایست تاریخ تولد خود را بر اساس آنچه در پاسپورت نوشته شده است وارد کنید. در بخش مربوط به محل تولدتان نیز می بایست دقیق آنچه در پاسپورت قید شده است وارد شود. دقت کنید که در بخش مربوط به کشور محل تولدتان می بایست کشور خود را در سبک های مختلف وارد کنید اما برای ایران همان IRAN کفایت می کند.

Current nationality منظور همان تابعیت شما است که اگر در پاسپورت شما ایرانی قید شده است می بایست Iranian قید شود. در صورتی که تابعیت دو گانه دارید می بایست به طور دقیق اشاره کنید.

سپس نوبت به مشخص شدن جنسیت شما اعم از زن و مرد است.

 • Marital status: این بخش در خصوص شرایط تأهل و تجرد شما سوال می کند.
 • In the case of minors: Surname; first name; address: در این بخش نیاز است که مشخصات قیم یا سرپرست قانونی فرد کمتر از 18 سال قید شود.
 • National identity number, where applicable: قسمتی با عنوان کد ملی کشور متبوع وجود دارد که می تواند خالی بماند اما من به عنوان یک ایرانی کد ملی خود را وارد کردم و نتیجه گرفتم.
 • Type of travel documents: در این بخش نیاز است که نوع پاسپورت را انتخاب کنید. من یک فرد معمولی بودم و گزینه اوردیناری پاسپورت را انتخاب کردم اما یک سری گزینه ها برای افراد سیاسی و شرایط پناهندگی نیز وجود دارد.
 • Number of travel document: در بخشی که قرار است شماره پاسپورت قید شود بهتر است دقت ویژه ای صورت بگیرد.
 • Date of issue: در ورود تاریخ صدور پاسپورت نیاز است در ابتدا به نوع فرمت تاریخ دقت کنید.
 • Valid until: در این بخش می بایست اعتبار زمانی پاسپورت شما بر اساس تاریخ مشخص شود و بخش مهمی از شرایط صدور ویزای فرانسه محسوب می شود.
 • Issued by: در این بخش نیز می بایست سازمان صدور پاسپورت خود را قید کنید که برای پاسپورت ایرانی گزینه naja انتخاب خواهد شد؛

انواع ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه
انواع ویزای فرانسه

ویزای فرانسه در انواع مختلف صادر می شود که هر یک با هدف مخصوص به خود همراه است.

 • یکی از انواع ویزای فرانسه مربوط به ویزای شینگن نوع A مشهور به ویزای ترانزیت فرانسه است. این ویزا برای کسانی است که قصد دارند به فرانسه پرواز کنند و از فرودگاه فرانسه مسیر خود را به سمت کشور دیگری برسانند. ویزای ترانزیت یعنی حق اقامت در فرانسه به شما داده نمی شود و اعتبار این ویزا 3 ماه است.
 • گزینه بعدی معروف به ویزای عبوری فرانسه است. این ویزا از نوع B است و اخذ آن شرایط پرواز به فرانسه فراهم می شود به این ترتیب اجازه خروج از فرودگاه در اختیار شما قرار می گیرد. شما با این ویزا حق اقامت در فرانسه نخواهید داشت و فقط سه ماه اعتبار برای آن در نظر گرفته می شود.
 • مورد بعدی مربوط به ویزای ملی فرانسه است. این ویزا که مشهور به ویزای نوع C است به واسطه آن می تواند طبق یک زمان کوتاه در این کشور اقامت داشته باشید مثلاً ویزای توریستی فرانسه با اعتبار سه ماه مربوط به همینطور نوع از ویزا فرانسه محسوب می شود. ویزای شینگن فرانسه تضمینی از نوع C می تواند یک شروع عالی باشد.
 • نوع دیگری از ویزای فرانسه از نوع D وجود دارد که ویزای بلند مدت محسوب می شود و برای اهداف کاری و تحصیلی و تجارت و سرمایه گذاری صادر می شود و به طور کلی در لیست مواردی قرار دارد که میتواند زمان پایان متغیری داشته باشد؛

 

لیست ترجمه مدارک برای سفارت فرانسه

لیست ترجمه مدارک برای سفارت فرانسه
لیست ترجمه مدارک برای سفارت فرانسه

ترجمه مدارک در صدور ویزای شینگن فرانسه بسیار مهم است و باید دقت شود. شناسنامه یکی از مدارکی است که نیاز به ترجمه دارد و ترجمه باید به درستی صورت بگیرد. همینطور نیاز است که اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا ترجمه به زبان انگلیسی باشد و در فرمت مخصوص قرار بگیرد.

نیاز است که کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی و طبق شرایط مخصوص مشخص شود و البته که باید ترجمه به طور دقیق بررسی شود. نیاز است که مدارک شغلی افراد ترجمه شود، البته اصل آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد. مثلاً اگر پزشک باشید می بایست پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی داشته باشید و همینطور کارت نظام پزشکی برای سال جاری می بایست از اعتبار خاصی برخوردار باشد. بهتر است زبان رسمی برای تنظیم ویزای فرانسه در نظر گرفته شود.

وکیلان نیاز به ارائه پروانه وکالت ترجمه شده دارند. همینطور می بایست مشاغل دولتی حکم کارگزینی داشته باشند و نامه مرخصی نیز در دسترس باشد. این نامه از سازمان مربوطه بر اساس مدت اشتغال و سمت و حقوق ارزیابی می شود و بهتر است که سه فیش آخر حقوق نیز در نظر گرفته شود.

در صورتی که شخص شغل غیر دولتی داشته باشد می بایست گواهی اشتغال به کار ترجمه شود و همینطور سمت و میزان حقوق دریافتی نیز بررسی شود و همه این موارد به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

دانشجویان و دانش آموزان هم باید اصل مدارک خود را ترجمه کنند و همینطور نیاز به ترجمه نامه اشتغال به تحصیل نیز دارند.

اگر فرد کمتر از 18 سال درخواست ویزای فرانسه داشته باشد نیاز به رضایت نامه محضری دارد و باید ترجمه به زبان انگلیسی صورت بگیرد. مشخص است که این رضایت نامه باید دقیق و درست تنظیم شود.

خانم های خانه دار نیاز دارند، در صورت داشتن مدارک مالی از سوی همسر می بایست آن را ترجمه کنند.

مدارک دیگری که می بایست ترجمه شود، در خصوص هدف شما از سفر است و مشخص است که هدف از سفر باید به شکل ایده آل بررسی شود؛

 

مشخصات PDF فرم سفارت فرانسه مورد قبول شرکت VFS

شرکت vfs ویزای فرانسه
شرکت vfs ویزای فرانسه

خبر جدیدی که برای شما دارم در خصوص فرم مورد قبول شرکت وی اف اس VFS است. از فروردین سال 1397 فرم VFS از وب سایت مربوطه حذف شده است و نیاز است که به وب سایت سفارت فرانسه بروید و پروسه ساخت اکانت را به طور دقیق در نظر بگیرید.

دقت کنید که شما می بایست برای ساخت اکانت یک سری شرایط را در نظر بگیرید که من تجربه شخصی خود را در اختیار شما قرار می دهم. اول اینکه پس از ساخت اکانت دو ایمیل برای من ارسال شد.

یک ایمیل مربوط به لینکی بوده که برای وریفای کردن مورد استفاده قرار میگرفت و ایمیل دوم نیز با پسورد موقت همراه بود. پس از اینکه اکانت ساخته شد، نیاز به پاسخ دادن به سوالات مربوطه بود به طوری که می بایست به سوالات به صورت تک تک پاسخ داده می شود و البته که سوالات ستاره دار گزینه های الزامی بودند.

این سوالات که در قالب یک اپلیکیشن به من ارائه شد، در واقع همراه سوالاتی بود که در فرم ویزا وجود داشت. پس از اینکه سوالات را جواب دادم یک فایل پی دی اف 3 صفحه ای به من ارائه شد تا در آن اطلاعات فرم ویزای شینگن نیز ضمیمه شده بود. این فایل پرینت گرفته شد و به شرکت vfS تحویل داده شد. در نهایت لیستی از مدارکی که نیاز به تهیه بود نیز به من نشان داده شد. سوالات به صورت آنلاین پرسیده می شود.

فرم سفارت فرانسه توسط شرکت VFS مورد تایید است و ساعت کاری این مرکز از 7:30 صبح الی 3 بعد از ظهر بوده و شامل روزهای یکشنبه تا پنجشنبه است. در صورتی که نوبت شما پیش از 9 صبح باشد می توانید از درب جنوبی در خیابان عروضی وارد شوید چون پالادیوم ساعت 9 آغاز به کار می کند؛

 

نکاتی طلایی درخواست ویزای فرانسه از شرکت vfc

درخواست ویزای فرانسه از شرکت vfc
درخواست ویزای فرانسه از شرکت vfc

برای درخواست ویزای فرانسه از شرکت وی اف اس vfS نیاز است که یک سری نکات در نظر گرفته شود. دقت شود روزی که به مرکز vfS گلوبال مراجعه می کنید، نیاز است یک نسخه از ایمیلی که وقتِ سفارت به شما داده است را پرینت گرفته و همراه داشته باشید.

این برگه توسط بازرس ورودی مورد بررسی قرار می گیرد و سپس به شما اجازه ورود به اتاق انتظار داده می شود. در این بخش می توانید از خدمات فتوکپی و عکس پرسنلی استفاده کنید و هزینه مربوطه نیز پرداخت می شود.

وقتی نوبت به شما رسید می بایست مدارک به کارمند شرکت وی اف اس تحویل داده شود. از کارمند در مورد نتیجه درخواست راهنمایی نخواهید او نه چیزی می داند و نه کاری از دستش بر می آید و فقط مسئول جمع آوری مدارک و مرتب سازی آن است.

در صورتی که فرم شما تکمیل نباشد و یا برخی از مدارک ناقص باشد به شما اطلاع داده می شود و زمانی در نظر گرفته می شود تا مدارک خود را کامل کنید و دوباره وقت بگیرید. در صورتی که زمان و یا شرایط تکمیل مدارک را ندارید با مسئولیت خودتان این پروسه  آغاز می شود.

در مرحله بعدی نیاز است که وجه مربوطه را پرداخت کنید و انگشت نگاری و عکسبرداری دیجیتال را مد نظر قرار دهید. به شما رسیدِ پرداخت وجه داده می شود و در نهایت پاسپورت شما ارائه خواهد شد. پس از اینکه تصمیم گیری در مورد ویزای شما صورت گرفت از طریق پیامک و ایمیل نتیجه به شما اطلاع داده می شود.

من تلفنی با شرکت ارتباط گرفتم تا برای دریافتِ ویزا مطمئن شوم، که به من گفتند از این طریق مشخص نمی شود و فقط وقتی پاسپورت را دریافت کردید می توانید از نتیجه اطلاعات دقیقی داشته باشید این موضوع اهمیت زیادی دارد و می تواند به نوعی قابل قبول باشد؛

 

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه تضمینی

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه تضمینی
اخذ ویزای تحصیلی فرانسه تضمینی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی فرانسه تضمینی از این قرار است.

در ابتدا می بایست پرونده ویزای بلند مدت تشکیل شود. نیاز است که مدارک لازم به شرکت وی اف اس ارائه شود. این بخش با هزینه 75 یورویی همراه است. از سوی دیگر نیاز است که پاسپورت مورد نظر از شرکت وی اف اس دریافت شود.

افراد می بایست یک رسید با نام کاربری داشته باشند فرم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه می بایست به زبان فرانسه یا انگلیسی تکمیل شده و امضا و تاریخ گذاری شود.

از سوی دیگر افراد نیاز به دو عکس رنگی 4.5 در 3.5 با زمینه سفید نیاز دارند که برای حداکثر 6 ماه گذاشته باشد. به میزان 70 الی 80 درصد از تصویر توسط چهره شخص پوشانده شود.

نیاز است که پاسپورت با حداقل اعتبار سه ماهی داشته باشید. همینطور نیاز است که پاسپورت توسط متقاضی امضا شود و دو برگ خالی داشته باشد.

همینطور نیاز است که صفحه اول پاسپورت شما کپی شود؛

مدارک تحصیلی می بایست به زبان فرانسه ترجمه شود و شامل موارد زیر است:

 • مدرک دیپلم و ریزنمرات
 • مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات
 • مدرک کاردانی و ریزنمرات
 • مدرک کارشناسی و ریزنمرات
 • مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات
 • مدرک دکتری و ریزنمرات

مشاهده و دانلود PDF مقاله

و در پایان…

در پایان اگر فکر می‌کنید مطلبی باید در این مقاله می‌آمده و نیامده، و حس می‌کنید قسمتی از مقاله برایتان نامفهوم است یا سوالی دارید، در بخش دیدگاه‌ها، مطرح کنید. در قسمت دیدگاه یا کامنت ها، از تشکر و سلام و احوالپرسی بپرهیزید و سوالتان را مختصر و مفید مطرح کنید. در کامنت‌ها سوالات خوبی مطرح شده که برخی را پاسخ داده‌ایم. شاید پاسخ سوال شما هم آنجا باشد. پس قبل از پرسیدن سوال نگاهی به قسمت کامنت‌ها بیندازید؛

تلفن های پشتیبانی ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد؛

همچنین برای اخذِ تضمینی ویزایِ شینگن، با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸۰۲۱-۸۸۴۴۴۸۱۸

دسترسی آسان به مقالات

 

11 پاسخ

 1. سلام من 51 ساله هستم . به مدت 11 سال است که در زمینه خودروهای ممتاز فعالیت می کنم. من حقوق بگیر هستم و همچنین دارای مدرک درجه یک وزارت کار. سند ملکی ندارم و قصد دارم در کشور فرانسه کار پیدا کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید متشکرم.

  1. با سلام
   با اين نوع ويزا نميشه براي تحصيل استفاده كرد
   اگر بخوايد براي شما ويزا تحصيلي گرفته ميشه

 2. عرض ادب خدمت شما. ممنون بابت مقاله بسیار عالی و کامل شما. من سوالی دارم اینکه مدارک لازم و کامل برای گرفتن فوری این ویزا چی هست و چه مدت طول میکشه؟

  1. با سلام
   ممنون از حسن انتخابتون
   مدارك لازم :
   مدارك شعلي مدارك مالي . تمكن . مدارك شناسايي نياز است
   مدت زمان صدور ويزا بين يك ماه تا دو ماه ميباشد بازهم جهت مشاوره و راهنمايي بيشتر تماس بگيريد

 3. سلام شب خوش. برای اخذ ویزای شینگن فرانسه به صورت تضمینی چقدر باید تمکن مالی داشته باشیم؟

  1. با سلام
   خدمتتون عرض كنم تمكن كه لازمه بستگي به شغلتون داره كه شغلتون چي هست و درامدتون چقدر ماهيانه مبلغ موجود در تمكن نبايد اونقدر شك برانگيز باشه ولي حداقل از 70 ميليون به بالا باشه . باز هم براي مشاوره بيشتر ميتونيد تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸

تماس بگیرید