ویزای شینگن ارزان چیست و چه شرایطی دارد؟ راهنمای 2021

What is a cheap Schengen visa and what are the conditions?

آیا ویروس کرونا  باعث می شود که  اخذ ویزای شینگن ارزان شود؟

از آنجایی که ویروس کرونا بر روی شرایط اخذ ویزا تاثیر گذاشته است، در این بخش قصد داریم جدیدترین آماری که از سفارت ها پس از ویروس کرونا وجود دارد را بررسی کنیم. لطفا با این مقاله از سایت تینی توریست همراه ما باشید؛

 • سفارت اتریش: طبق آمار اداره مهاجرت اتریش، از تاریخ 27 فوریه، امکان صدور ویزا از طریق سفارت وجود ندارد و افرادی که پیش از این تاریخ اقدام به تحویل پاسپورت کرده اند می بایست نتیجه را به واسطه پیک دریافت نمایند.
 • سفارت ایتالیا: مراجعه به سفارت از ممنوع شده است کارگزاری ها از تاریخ 28 اسفند 98 تا امروزه هیچ پرونده جدیدی تشکیل نداده اند.
 • سفارت هلند:: تعلیق در پروسه صدور ویزا از تاریخ 8 مارس تا به امروز وجود داشته و همه خدمات در وضعیت تعلیق قرار دارند. وقت های سفارت برای کشور هلند نیز لغو شده اند.
 • سفارت آلمان: از تاریخ 11 اسفند 98 تا به امرو سفارت این کشور تعطیل اعلام شده است.
 • سفارت لهستان: این کشور مدت زمان خدمات خود را معلق اعلام کرده است و تنها خدمات برای وقت هایی که قبلاً گرفته شده است، فراهم می شود.
 • سفارت دانمارک: این کشور نیز اعلام کرده است که همه خدمات به صورت تعلیق هستند.
 • سفارت فرانسه: خوشبختانه شرایط اخذ ویزا و وقت سفارت فرانسه فراهم بوده و مشکلی در روند صدور ویزا با شهروندان ایرانی اعلام نشده است.

در این مقاله بخوانید

مدارک تکمیلی اخذ ویزای شینگن ارزان و سریع

برای اخذ ویزای شینگن در سریع ترین زمان ممکن علاوه بر مدارک هویتی و شغلی و تحصیلی و مالی، نیاز است که مدرک زیر نیز تهیه شود:

 1. شخص و اعضای آن باید تست covid-19 را پشت سر بگذارند و نتیجه را ضمیمه پرونده و سایر مدارک نمایند.
 2. در صورتی که ریه فرد مورد نظر درگیر باشد اما تست کرونا منفی شود یک دوره دارو برای وی نوشته شده و مجدداً باید تست گرفته و سپس برای اخذ ویزا اقدام نماید.
 3. در صورتی که تست کرونا نسبتاً مثبت باشد شرایط اخذ ویزای شینگن وجود ندارد.
 4. همه اعضای یک خانواده باید به صورت جداگانه این تست را پشت سر بگذارند.
 5. در صورتی که فرد یک بار قبلاً سابقه ابتلا به کرونا را داشته می بایست محدداً از تست چند مرحله کوید-19 عبور نماید.

این مدارک پزشکی حتی برای ویزای گردشگری شینگن هم نیاز است و همه افراد مجوز هستند تا دوره ای که کرونا وجود دارد، این پروسه را پشت سر بگذارند.

یک سری تست از سوی کشورهای اروپایی نیز در لحظه ورود در نظر گرفته می شود که بسته به کشور مقصد باید بتوانید آن را پشت سر بگذارید. دقت کنید که هر یک از این تست ها هزینه خاص خود را دارد و باید در این دوره بودجه بهتری برای روند اخذ ویزای شینگن در نظر داشته باشید؛

مدت زمان درخواست ویزای شینگن ارزان قیمت یکبار ورود

ویزای C شینگن از نوع کوتاه مدت توریستی است که به فرد این اجازه را می دهد که بسته به اعتبار ویزا برای مدت معین در کشور مقصد حضور داشته باشد. که این ویزا در مدل های یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود است:

ویزای یکبار ورود: ویزای یکبار ورود به شخص این اجازه را می دهد که در یک دوره زمانی مشخص وارد منطقه شینگن شود و زمانی که فرد از منطقه خارج شد دیگر اجازه ندارد به آن وارد شود حتی اگر از تعداد روزهای ویزا باقی مانده باشد.

یک برچسب معتبر به ویزای شما زده می شود که نشان دهنده تعداد ورود شما است.

دقت کنید که این ویزا برای کسانی که قصد گردشگری در مدت زمان کوتاه در حوزه شینگن دارند گزینه بسیار خوبی است. ویزای یکبار ورود به شخص اجازه ورود یکباره می دهد.

ویزای یکبار ورود برای کسانی که برای شرکت در پروسه های هنری و ورزشی اقدام به اخذ ویزای شینگن کرده اند نیز صادر می شود و اهمیت زیادی دارد. دقت کنید که همه مدل های ویزای سی برای هدف گردشگری است و با این ویزا نمی توانید برای اقامت دائم کشورهای حوزه شینگن اقدام نماید.

ارزانترین ویزای شینگن با وثیقه یا بدون وثیقه

یکی از مواردی که در خصوص اخذ ویزای شینگن شنیده می شود اینکه این ویزا بدون مدرک ارائه می شود! حالا این تفکر باید از چندین جهت بررسی شود!

 • فکر کنید شما به دنبال ویزای شینگن باشید اما نه مدرک شناسایی داشته باشید و نه مدرک مالی و حتی پاسپورت! اصلا چنین چیزی امکان ندارد.
 • برای اخذ ویزای شینگن نیاز است که مدارک شما قوی باشد و هرچه قوی تر باشد در واقع شانس بیشتری دارید.
 • وثیقه در راستای اخذ ویزای شینگن به این معنی است که برخی از شرکت ها هستند که در قبال پروسه ای که طی می کنند از شما وثیقه دریافت می کنند که به طور کلی تضمینی برای بازگشت به ایرن است.
 • در صورت برگشت نیز می توانید وثیقه خود را مسترد نمایید و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت؛

سوال: آیا می تواند بدون وثیقه اقدام به اخذ ویزای شینگن کرد؟

بله! این شرایط وجود دارد که بتوانید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایید بدون اینکه وثیقه ای به شرکت مهاجرتی ارائه دهید. این موضوع طبق قوانین شخصی هر شرکت ارزیابی می شود اما مدارک لازم برای اخذ ویزا باید به درستی صورت بگیرد و این موضوع باید به طور دقیق ارزیابی شده است.

معنی کاورلتر در نمونه ویزا شینگن ارزان

نامه درخواست ویزای شینگن
نامه درخواست ویزای شینگن

کاورلتر به معنی همان نامه درخواست ویزای شینگن است. این نامه یکی از مدارک تکمیلی محسوب می شود که شامل اطلاعات دقیق و مشخص از برنامه و هدف از سفر را نشان می دهد در زیر در مورد این نامه نکاتی ارائه می دهیم:

 • کاورلتر نامه یا گواهی است که نشان دهنده اطلاعات دقیق و مشخصی از برنامه و هدف از سفر است.
 • در این نامه باید حتما مدارکی دال بر تمکن مالی مناسب ارائه شود تا بتوانید هزینه های سفر را تامین کنید.
 • در صورتی که متاهل باشید باید مدارک مالی به صورتی باشد که بتواند هزینه های سفر را تامین نماید.
 • در کاورلتر می بایست دلایل قانع کننده ای برای بازگشت به سفر مبدا پس از پایان سفر توضیح داده شود. مثلاً باید توضیح دهید که به چه شغلی مشغول هستید، اگر دانشجو هستید باید موقعیت تحصیلات شما ارزیابی شود و یا در صورتی که پیوند خویشاوندی دارید می بایست این موضوع بررسی و اثبات شود.
 • افسر مربوطه باید پس از بررسی کاورلتر شما اطمینان حاصل نماید که پس از پایان سفر و پیش از پایان اعتبار ویزا قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید.
 • در صورتی که درخواست ویزا برای تحصیل یا کار در اروپا است در فرم مربوطه و در قسمت 21 باید هدف از سفر شما دقیقاً مشخص شود. کسانی که به قصد درمان می روند در خانه Medical Reasons تیک میزنند و کسانی که برای قرارداد تجاری می روند نیز بخش مربوط به Business را تیک می زنند؛

خرید ویزای شینگن ارزان دو بار ورود

ویزای C شینگن در سه مدل ارائه می شود که مورد دوم به صورت دو بار ورود است:

 • ویزای دو بار ورود دقیقاً مانند یک بار ورود است با یک سری تفاوت های جزئی.
 • شما با ویزای دو بار ورود میتوانید دو مرتبه از حوزه شینگن خارج شوید و دوباره به آن ورود نمایید.
 • شما اجازه ندارید بیشتر از تعداد روزهایی که مجاز به اقامت در منطقه شینگن هستید، در آنها حضور داشته باشید.
 • شما اجازه ندارید پس از خروج بار دوم از کشور، مجددا باز گردید.
 • حتی اگر زمان ویزای شما به اتمام نرسیده باشد تنها دو بار اجازه ورود به کشورهای حوزه شینگن به شما داده می شود.

این ویزا به نسبت نوع یک بار ورود به سخت گیری بیشتری همراه است و شامل حال کسانی می شود که هدفشان از ورود به کشور مشخص است. دقت کنید که ویزای شینگن دو بار ورود در صورتی که یک بار از قوانین سرپیچی کرده باشید شانس کمی خواهد داشت و مشکلساز می شود. این ویزا در سال های اخیر توانسته برای کسانی که هدف مشخصی از سفر دارند انتخاب خوبی باشند؛

مشاوره رایگان ویزای شینگن

دلیل اهمیت بیمه مسافرتی ارزان برای ویزای شینگن

برای اخذ ویزای شینگن یکی از مدارک مهم بیمه مسافرتی است! حالا می خواهیم بگوییم که چرا بیمه مسافرتی مهم است؟

 • بیمه مسافرتی برای محافظت از مسافران در برابر خطرات و حوادث احتمالی صادر می شود.
 • صدور ویزا به واسطه بیمه مسافرتی ارزیابی شده و بدون بیمه صدور ویزا مختل می شود.
 • نوع بیمه مسافرتی که انتخاب می شود ارتباط مستقیمی با کشور مقصد دارد.
 • استفاده از بیمه مسافرتی سبب می شود که بسیاری از حوادث در یک سفر مورد پوشش قرار بگیرد و تعهد لازم در برابر وقوع حوادث را مورد پوشش قرار می دهد.
 • حمایت و تعهدات بیمه گر می بایست توسط شرکت های کمک رسان بیمه صورت بگیرد.
 • مدتی که برای بیمه مسافرتی در نظر گرفته می شود بر اساس مدت اقامت یا سفر بوده و تاریخ شروع بیمه نامه نیز از زمان خروج از کشور مبدا است.

عوامل موثر در بیمه ویزای شینگن با بودجه کم

شرایط و عوامل بسیاری وجود دارد تا نوع بیمه مسافرتی تعیین شود. به طور کلی عوامل زیر عمومیت دارد:

 1. سن بیمه گذار: همه شرکت های بیمه دسته بندی سنی برای بیمه گذار در نظر میگیرند در این دسته بندی گروه اول مربوط به رده سنی 0 تا 12 سال، گروه دوم مربوط به 13 تا 65 سال و گروه سوم مربوط به بالای 66 سال است که قطعاً هزینه بیمه و میزان پوشش حادثه هر گروه فرق دارد. حق بیمه و سن بیمه گذار با هم رابطه مستقیمی دارد به طوری که شخص با سن بالاتر باید حق بیمه بیشتری را پرداخت نماید.
 2. مدت بیمه مسافرتی شینگن: از دیگر عوامل موثر که بر روی حق بیمه تاثیر می گذارد مدت بیمه مسافرتی شینگن است. در واقع مدت سفر مطرح است که نوع بیمه متناسب با زمان سفر تعیین می شود و بیمه ها اغلب در مدل های شش ماهه یا یک ساله هستند. بیمه باید بتواند همه طول سفر را مورد پوشش قرار دهد.
 3. سقف تعهدات طرح انتخابی: معمولاً طرح های مختلفی برای بیمه مسافرتی در نظر گرفته می شود و یک سری طرح های اقتصادی، ممتاز، نقره ای و طلایی وجود دارد و همینطور یک سری طرح ها با نام منطقه مسافرتی نیز وجود دارد که شامل طرح خاورمیانه و … است. سقف تعهدات نیز بر اساس حداکثر میزان خسارتی است که قرار است طرح به بیمه گذار پرداخت نماید. معمولاً هزینه 60 هزار یورویی در نظر گرفته می شود.

طرح های خاص بیمه سفر کم هزینه ویزای شینگن

آیا می توان از طرح خاص بیمه سفر استفاده کرد و برخی از هزینه ها را کاهش داد؟

در راستای اخذ بیمه سفر یک سری از شرکت ها هستند که در قبال پول کمتر خدمات کمتری را پوشش می دهند البته که باید بتوانید سقف تعهدات شرکت را بررسی کنید و بی گدار به آب نزنید.

در نوع بیمه ای که انتخاب میکنید، حوادثی از قبیل تصادف، بیماری و همینطور فوت باید مورد پوشش قرار بگیرد. در صورتی که فکر می کنید برخی از خدمات ارائه شده از سوی شرکت بیمه متفاوت است و نیاز به توضیح دارد پیش از لغو خدمات سعی کنید اطلاعات درستی دریافت کنید؛

درخواست ویزای شینگن بیمه ارزان سفر و نحوه پرداخت

نحوه پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه بسیار مهم است و باید پیش از اینکه قرارداد بیمه نوشته شود به این موضوع توجه کنید. به طور کلی سه دسته نحوه پرداخت وجود دارد:

 • برخی از شرکت ها هستند که هزینه خسارت را به صورت مستقیم به سازمان مربوطه پرداخت می کنند مثلاً به بیمارستان یا فرودگاه و …
 • برخی دیگر از شرکت ها هستند که در زمان بروز حادثه، هزینه را به حساب بیمه گذار واریز میکنند البته که پیش از واریز یک سری مدارک خواسته می شود.
 • برخی دیگر از شرکت ها هستند که این امکان را ندارند که هزینه را در محل پرداخت نمایند و شرایط به این صورت است که بیمه گذار هزینه را پرداخت کرده و پس از بازگشت به ایران بر اساس فاکتور و مدارکی که دارد خسارت از سوی شرکت بیمه گذار واریز می شود.
 • قطعاً شرکتی که پرداخت هزینه در محل حادثه دارد یکی از بهترین شرکت ها محسوب می شود؛

گواهی بیمه سفر ویزای شینگن ارزان

گواهی بیمه سفر ویزای شینگن ارزان
گواهی بیمه سفر ویزای شینگن ارزان

موارد تعهد بیمه های سقف 30 تا 70 هزار یورویی شامل جدول زیر است:

پرداخت هزینه های انتقال فرد بیمه شده مثل آمبولانس زمینی و یا هواییپرداخت هزینه های پزشکی اورژانسیپرداخت هزینه ی بستریپرداخت هزینه های موارد دندان پزشکی تا حد مشخص شده در قرارداد بیمه ی شما
پرداخت هزینه های مسافر در صورت تاخیر هواپیما (با شرایط از پیش مشخص شده توسط شرکت بیمه گذار)هزینه های انتقال یکی از اعضای خانواده ی فرد بیمه شده به کشور مبداهزینه ی ارسال داروهای ضروری با تایید پزشک کشور مقصدهزینه های انتقال پیکر مسافر در صورت فوت شدن
هزینه ی بازگشت افراد زیر ۱۵ سال به ایران در صورت بستری و یا فوت والدینراهنمایی و کمک به بیمه شونده در صورت مفقود شدن و یا دزدیده شدن مدارک ویپیدا کردن بار و پرداخت خسارت های ناشی از آن در شرایطی که در تحویل بار مسافر بیشتر از ۱۲ ساعت طول کشیده باشد.پرداخت هزینه های مشاوره ی حقوقی (طبق شرایط خاص ذکر شده در بیمه نامه)

هزینه بیمه سفر ویزای شینگن ارزان

 1. هزینه‌های پزشکی، درمان و بستری
 2. هزینه‌های دندانپزشکی (تا سقف تعیین شده)
 3. هزینه‌های تامین داروهای ضروری
 4. هزینه‌های بازگشت
 5. هزینه‌های همراه
 6. کمک‌های مربوط به مسائل حقوقی
 7. هزینه‌های مربوط به گم شدن و یا تاخیر در ورود بار
 8. هزینه‌های مربوط به گم شدن مدارک مسافر (گذرنامه، گواهی‌نامه و یا مدارک شناسایی)
 9. هزینه‌های مربوط به تغییر برنامه زمانبندی پرواز و تاخیر آن
 10. هزینه‌های بازگرداندن جسد متوفی

ویزای شینگن ارزان برای ایرانیان چند بار ورود

در صورتی که بیش از یک بار ویزای دو برابر دریافت کرده باشید و در لیست کسانی باشید که به صورت مکرر به این منطقه ورود می کنند می بایست به سراغ ویزای شینگن چند بار ورود بروید که همانطور که از اسمش پیداست این ویزا به فرد این امکان را می دهد که چندین بار وارد منطقه شینگن شود. این ویزا نیز شامل سه حالت است:

ویزای چند بار ورود یک ساله: شرایط اخذ این ویزا به این صورت است که در دو سال گذشته سه ویزا بدست آورده باشید. در زمان درخواست این ویزا نیاز است که ویزای قبلی خود را نیز ارائه دهید و سفرهایی که به منطقه شینگن رفته اید مشخص شده باشد. شرط مهم این ویزا این است که بیش از 90 روز در منطقه شینگن حضور نداشته باشید.

ویزای چند بار ورود سه ساله: این ویزا برای کسانی مجاز است که در طول دو سال گذشته به مدت یک سال از ویزای چند بار ورود استفاده کرده باشند و به فرد این اجازه را می دهد که در مدت زمان سه سال وارد منطقه شینگن شده باشد. دارنده ویزا در این حالت می تواند در یک دوره 180 روزه، حداقل 90 روز در حوزه شینگن حضور داشته باشد.

ویزای چند بار ورود پنج ساله: این ویزا به افرادی اهدا می شود که در طی دو سال گذشته از ویزای چند بار ورود که دارای دو سال اعتبار است استفاده کرده باشند. این ویزا به فرد اجازه می دهد تا 5 سال به 26 کشور اروپایی ورود داشته باشید اما شرط مهم آن این است که بیش از 90 روز در این منطقه باقی نمانید؛

ویزای ارزان گروهی شینگن

مشاوره رایگان ویزای شینگن

ویزای گروهی مختص کسانی است که به صورت خانوادگی سفر می کنند. این ویزا برای تیم ها و تورهای گردشگری نیز مناسب است. این ویزا به طور کلی بین 5 الی 15 نفر را پوشش می دهد. در این بخش اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای گروهی را ارائه می دهیم.

 • این ویزا از نظر انگیزه سفر، در لیست ویزای توریستی قرار می گیرد.
 • ویزای گروهی شینگن از نوع یک بار ورود است و پس از خروج از کشور مورد نظر اجازه ورود مجدد وجود ندارد.
 • اعتبار این ویزا بسته به تاریخ درج شده بر روی آن است.
 • ویزای گروهی پروسه آسانتری دارد و قیمت آن نیز مناسب تر است.
 • ویزای گروهی شینگن شامل دو برگ کاغذ مشابه در اندازه A4 است.
 • هر دو نسخه کاغذ اصل هستند.
 • روی کاغذ لیست مسافران به صورت گروهی نوشته شده است.
 • کشور دعوت کننده و برنامه سفر در برگه قید می شود.
 • نسخه اول از برگه ویزای گروهی مهر و ضبط می شود.
 • این برگه در مدت حضور در کشور مقصد می بایست همراه مسافر باشد.
 • با اخذ ویزای گروهی می توان در کمتر از 40 روز در کشور مقصد اقامت یافت.
 • تاریخ شروع این ویزا از زمان ورود است یعنی لحظه ای که نسخه اول ویزا دریافت شده و ضبط شده است.

رفع ریجکتی ویزای ارزان شینگن

اگر به هر دلیلی ویزای شینگن شما ریجکت شد، می بایست یک سری اقدامات را به طور دقیق انجام دهید:

در ابتدا نیاز است که نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن را تنظیم نمایید که این نامه یک سری نکات دارد. نگارش صحیح و دقیق نامه بسیار مهم است و باید بتوانید اطلاعات فردی، تاریخ ریجکت، دلیل رد ریجکت و دلایل و توضیحات خودتان مبنی بر روی اشتباه در ریجکت ویزای شینگن را در نامه قید کنید.

همه کسانی که با رد ویزای شینگن روبرو هستند این حق را دارند که نامه اعتراض تنظیم نمایند. در این نامه سفارت بررسی می کند که دفاع شما چیست و به دلایل اشاره شده در نامه دقت می شود. بهتر است که دلایل مهم خود را برجسته سازی نمایید تا این شانس را داشته باشید که سریع تر به نتیجه برسید.

محدودیت قانونی برای اقدام مجدد پس از ریجکت وجود ندارد در واقع می توانید حتی دو روز پس از دریافت نامه ریجکتی مدارک مورد نظر را ارائه دهید و در صورتی که توضیحات شما کامل باشد می توانید در کمتر از 6 ماه به نتیجه برسانید.

بهتر است برای تنظیم نامه از فرد کاربلد استفاده کنید؛ شما شانس سومی نخواهید داشت!

مدارک لازم برای ویزای شینگن ارزان

برای اخذ ویزای شینگن 2021 نیاز است یک سری مدارک تنظیم شود:

 1. فرم درخواست ویزا باید تکمیل شده و امضا شود.
 2. نیاز است که از دو قطعه عکس استفاده کنید و اعتبار عکس برای حداکثر سه ماه گذشته باشد.
 3. نیاز است که پاسپورت معتبر داشته باشید. پاسپورت شما باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخی که قصد دارید از منطقه شنگن خارج شوید باشد.
 4. نیاز است که گذرنامه قدیمی در صورت وجود ارائه شود.
 5. شما باید رزرواسیون هتل و برنامه سفر داشته باشید تا تاریخ ورود و خروج به کشور مقصد تعیین شود.
 6. نیاز است بیمه نامه مسافرتی داشته باشید.
 7. سند اقامت می بایست ارائه شود. سندی که در تمام مدت اقامت شما نشان می دهد که قرار است به چه صورت اقامت داشته باشید. رزرواسیون هتل یا خوابگاه و یا دعوت نامه از سوی میزان مدنظر است.
 8. نیاز به سندی است که نشان دهد می توانید از پس هزینه های مالی خود بر آیید. شواهدی مبنی بر اینکه در طول اقامت پول کافی دارید اهمیت دارد.
 9. نیاز به حمایت نامه مالی است.
 10. باید ثابت کنید که هزینه ویزا را پرداخت کرده اید. این هزینه برای بزرگسالان و کودکان فرق دارد و از 45 الی 80 یورو اعلام شده است؛

مدت زمان صدور ویزای شینگن ارزان فورس ماژور

مدت زمان صدور ویزای شینگن ارزان
مدت زمان صدور ویزای شینگن ارزان

در صورتی که از طریق ویزای شینگن توریستی وارد کشورهای حوزه شینگن شده باشید، و حالا نیاز به تمدید ویزا دارید، یک مورد در خصوص ویزای فورس ماژور است.

در صورتی که پیش از انقضای ویزا، یک اتفاق ناگهانی در کشور شما رخ داده باشد، مثلاً درگیری یا جنگ صورت گرفته باشد و یا اعتراضات شدید در سراسر کشور رخ دهد. یا شرایط آب و هوایی نا به سامان باشد و همینطور پدیده های طبیعی از جمله زلزله و سیل را داده باشد می توانید برای تمدید ویزای شینگن اقدام کنید.

در این صورت تمدید به صورت چند هفته ای برای شما در نظر گرفته می شود. دقت کنید که تا زمانی که اوضاع بهتر شود می توانید در کشور مقصد زندگی کنید.

اگر اوضاع تغییری نداشته باشد مجبور هستید که یک بار دیگر برای تمدید ویزا اقدام کنید و به طور کلی پروسه اقامتی شما بررسی می شود.
دقت شود که درخواست تمدید می بایست به موقع و پیش از اتمام ویزا باشد و اگر پس از اتمام ویزا تقاضا صورت بگیرد باید دلایل شما بسیار محکم و قابل قبول به نظر برسد در غیر این صورت از کشور مقصد اخراج می شوید و شرایط برای شما دشوار می شود.

بهتر است حداقل یک هفته پیش از انقضا ویزای کوتاه مدت شینگن برای تمدید اقدام نمایید؛

تمدید ویزای شینگن ارزان گردشگری

افرادی که قصد دارند از طریق توریستی شینگن وارد کشورهای این سرزمین شوند باید پس از به اتمام رسیدن مدت ویزا یک سری اقدامات لازم را انجام دهند. دلایل قابل قبول برای تمدید ویزای کوتاه مدت توریستی از قرار زیر است:

ورود با تاخیر: در صورتی که ویزای اقامت کوتاه مدت دارید اما پس از اعتبار ویزا وارد شینگن شده باشید می توانید فقط و فقط یک بار درخواست دهید تا تمدید صورت بگیرد.

یک مثال ساده به این صورت است که ویزای شما در تاریخ 1 آگوست اعتبار دارد اما در 15 آگوست وارد شینگن شده اید و حالا اگر درخواست تمدید دو هفته ای دهید احتمالاً با آن موافقت می شود.

دلایل انسان دوستانه: یک سری قوانین برای ویزای شینگن وجود دارد و به این صورت است که اگر شخص الزام به ماندن در یکی از کشورهای عضو شینگن برای موارد پزشکی و یا شرکت در مراسم تشییع جنازه اقوام و … باشد، دولت کشور مورد نظر اقدام به تمدید ویزای وی می کند.

این دلایل بشردوستانه برای هر کشور با کشور دیگر فرق دارد و مبرهن است که برخی از کشورها سختگیری های زیادی در این راستا می کنند که باید دقت صورت بگیرد؛

دلایل ریجکت ویزای شینگن ارزان دانشجویی

در راستای ریجکت ویزای شینگن چه در نوع دانشجویی و چه کسب و کار یک سری دلایل مشترک وجود دارد:

 • افسر پرونده قانع نشده است! در واقع بیش از 90 درصد از دلایل ریجکتی ویزای شینگن مربوط به همینطور موضوع است به طوری که شخص مدارک کافی دارد اما افسر پرونده هنوز اطمینان ندارد که او به کشور او باز می گردد. در چنین شرایطی بهتر است اثبات کنید که پس از تحصیل می خواهید به کشور خودتان بروید؛
 • توضیحات شما در زمینه هدف و نحوه اقامت ناقص است! این موضوع نیز در راستای ویزای دانشجویی و کسب و کار بسیار دیده می شود به طوری که هدف شما با موقعیتی که دارید ناسازگار است! مثلا قصد ورود به یک کسب و کار ویژه را دارید اما هیچ چیز بلد نیستید. یا مثلاً قصد تحصیل در یک دانشگاه پیشرفته را دارید اما پرونده تحصیلی شما ضعیف است.
 • دلایلی که ثابت کند قصد بازگشت دارید ناقص است! متقاضی که نتواند سند لمی، نامه اشتغال به کار، پیوندهای قوی خانوادگی و یا موارد مشابه را ثابت نماید در واقع تاکید دارد که قصد بازگشت ندارد و اینجاست که با درخواست ویزای وی مخالف می شود.
 • برنامه سفر شما مبهم است! هر ابهامی در دنیای اخذ ویزای شینگن به ضرر شما است پس بهتر است دقت کنید و سعی کنید برنامه سفر خود را در فرصتی مناسب تنظیم کنید. در برنامه سفر خود دقیقاً اعلام کنید که قرار است به کدام کشور بروید و در مدت زمان سفر در کدام شهرها اقامت دارید و محل اقامت شما به چه صورت است.
 • مدارک مالی شما کافی نیست! بدون تمکن مالی از فکر اخذ ویزای شینگن خارج شوید! حتی اگر فاند تحصیلی دارید و یا قرار است فرد دیگری از نظر مالی پشتیبان شما باشد باز هم باید ثابت کنید که از نظر مالی در شرایط خوبی هستید؛

ویزای شینگن ارزان کسب و کار

ویزای شینگن ارزان کسب و کار
ویزای شینگن ارزان کسب و کار

آیا با فعالیت های مجرمانه در گذشته شانسی برای اخذ ویزای شینگن کسب و کار دارم؟

نمی توان جواب قطعی به این سوال دارد اما مطمئن باشید ویزای شما به محض وجود یک سابقه کیفری هرچند کوچک برای اولین بار ریجکت می شود پس واقع بین باشید. در صورتی که قصد شما برای اخذ ویزای شینگن کسب و کار باشد باید بتوانید در تنظیم نامه رفع ریجکت دقت داشته باشید و خودتان را ثابت کنید. شانس شما کم است.

در صورتی که پاسپورت مخدوش یا آسیب دیده باشد می توانم برای ویزای شینگن کسب و کار اقدام کنم؟

خیر! گذرنامه یکی از مهمترین مدارکی است که برای اخذ ویزا به سفارت تحویل داده شود و در صورتی که پاسپورت شما مخدوش است و یا جلد آن دچار آسیب شده باشد احتمال ریجکت ویزای شینگن بسیار زیاد است. گاه دیده می شود که خود متقاضی خبر ندارد که صفحه ای از پاسپورت وی گم شده است و پس از بررسی های صورت گرفته مشخص می شود. زمانی که کار از کار گذشته باشد. در این شرایط شاید زمانی از سوی مسئول پرونده در نظر گرفته شود.

آیا اخذ ویزای کسب و کار با ارائه مدارک جعلی ممکن است؟

بله صد در صد! هر نوع مدرک جعلی حتی اگر یک برگ هم باشد سبب می شود که ویزای شما باطل شود و شانس خود را برای بار مجدد نیز از دست دهید پس به هیچ عنوان به سراغ این روش نروید و سعی کنید صداقت داشته باشید؛

پروسه درخواست ویزای شینگن ارزان توریستی

اطمینان حاصل کنید که می توانید از ویزای توریستی شینگن استفاده کنید. چندین نوع ویزای شینگن وجود دارد که باید برای هر یک اطلاعات قابل قبولی در نظر گرفته شود.

 • باید بررسی کنید که کدام کشور برای ورودی بهتر است.
 • بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای توریستی را ارزیابی کنید.
 • نیاز است که مدارک لازم برای ویزای توریستی را جمع آوری نمایید.
 • بهتر است که چند ماه پیش از سفر از کشور مقصد درخواست وقت سفارت داشته باشید. این قرار به صورت آنلاین یا حضور در سفارت انجام می شود.
  بهتر است که در زمان مصاحبه ویزا به صورت منظم حضور به عمل آورید.
 • هزینه ویزای توریستی را به طور پرداخت کنید.
 • دقت کنید که باید صبور باشید و در خصوص درخواست ویزا شرایط را بسنجید؛

نتیجه گیری

در پروسه اخذ ویزای شینگن بسیار مهم است که بیمه داشته باشید و بیمه در پوشش هزینه حوادث احتمالی به شما کمک می کند. مدت زمانی که برای سفر در نظر گرفته می شود برای انتخاب نوع بیمه بسیار مهم است.

سوالی که می تواند جمع بندی خوبی برای این مقاله باشد اینکه:

آیا شرکت بیمه گذار خاصی وجود دارد که برای همه سفارت ها قابل قبول باشد؟

پاسخ به این سوال حالتی نسبی دارد به طوری که باید بررسی کرد که کشور مورد نظر در خصوص شرکت بیمه گذار نکته یا شرایطی در نظر می گیرد یا خیر.

دقت کنید که وجود بیمه هیچ ارتباطی به صدور صد در صد ویزا ندارد و تنها یکی از مدارک مهمی است که باید در پرونده وجود داشته باشد.

البته که اگر خسارت های ایجاد شده در راستای هزینه پزشکی بالاتر از سقف تعهد شده باشد و یا هزینه ای در راستای مصرف دخانیات در نظر گرفته شود بیمه آن را پرداخت نمی کند و باید بررسی دقیق صورت بگیرد که موارد قابل پوشش بیمه به چه صورت است. کسانی که سعی به آسیب به خودشان برای اخذ بیمه هستند، اشتباه می کنند!

مشاهده و دانلود PDF مقاله ویزای شینگن ارزان

و در پایان…

در پایان اگر فکر می‌کنید مطلبی باید در این مقاله می‌آمده و نیامده، و حس می‌کنید قسمتی از مقاله برایتان نامفهوم است یا سوالی دارید، در بخش دیدگاه‌ها، مطرح کنید. در قسمت دیدگاه یا کامنت ها، از تشکر و سلام و احوالپرسی بپرهیزید و سوالتان را مختصر و مفید مطرح کنید. در کامنت‌ها سوالات خوبی مطرح شده که برخی را پاسخ داده‌ایم. شاید پاسخ سوال شما هم آنجا باشد. پس قبل از پرسیدن سوال نگاهی به قسمت کامنت‌ها بیندازید؛

تلفن های پشتیبانی ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد؛

همچنین بخوانید:

همچنین برای اخذِ تضمینی ویزایِ شینگن، با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸۰۲۱-۸۸۴۴۴۸۱۸ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸

تماس بگیرید