قطعا سوالی در ذهن دارید که وارد این صفحه شده اید. قبل از اینکه به سوالات شما پاسخ دهیم و وارد بحث جذاب “چگونه ویزا شینگن آلمان بگیریم How to get a German Schengen visa” شویم، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله از سایت تینی توریست همراه ما باشید تا با دید باز و آگاهی بیشتری اقدام به اخذ ویزا شینگن آلمان نمایید؛

گرفتن ویزا شینگن آلمان یک تیر و چند نشان است! اخذ این ویزا فرصتی بی نظیر برای سرمایه گذاران، متخصصان و افراد دارای انگیزه بالا است. خوشبختانه این ویزا در انواع مختلف اعم از کوتاه مدت و بلند مدت با شرایط مختلف فراهم شده است که به واسطه آن می توانید از سایر کشورهای عضو پیمان منطقه شینگن یا Schengen Area نیز بازدید کنید؛

در این مقاله بخوانید

در ابتدا ببینیم ویزای شینگن چیست و چه شرایطی دارد

برای اخذ ویزا شینگن نیاز است اطلاعات پایه ایه دقیق تری داشته باشید، بنابراین در ابتدا بهتر است پاسخ سوال ” ویزا شینگن چیست” را مورد بررسی قرار دهیم. اگر سری به وب سایت رسمی شینگن بزنیم با عناوینی مانند بزرگترین منطقه بدون نیاز به پاسپورت در دنیا روبرو می شویم.

در این لیست 26 کشور قید شده است که ویزا شینگن در آن می درخشد. قرارداد شینگن نام خود را از دهکده ای با همین اسم در لوکزامبورگ گرفته است. این منطقه مرز بین آلمان و فرانسه محسوب می شود.

26 کشور عضو شینگن 26 کشور عضو شینگن[/caption]

 1. کشور استرالیا استرالیا Austria Visa
 2. کشور بلژیک بلژیک Belgium
 3. کشور جمهوری چک جمهوری چک Czech Republic
 4. کشور دانمارک دانمارک Denmark
 5. کشور استوونی استونی Estonia
 6. کشور فنلاند فنلاند Finland
 7. کشور فرانسه فرانسه France
 8. کشور آلمان آلمان Germany
 9. کشور یونان یونان Greece
 10. کشور مجارستان مجارستان Hungary
 11. کشور ایسلند ایسلند Iceland
 12. کشور ایتالیا ایتالیا Italy
 13. کشور لتونی لتونی Latvian
 14. کشور لیتوانی لیتوانی Lithuania
 15. کشور لوکزامبورگ لوکزامبورگ Luxembourg
 16. کشور مالت مالت Malta
 17. کشور هلند هلند Netherlands
 18. کشور نروژ نوروژ Norway
 19. کشور لهستان لهستان Poland
 20. کشور پرتقال پرتقال Portugal
 21. کشور اسلواکی اسلواکی Slovakia
 22. کشور اسلوونی اسلوونی Slovenia
 23. کشور اسپانیا اسپانیا Spain
 24. کشور سوئد سوئد Sweden
 25. کشور سوئیس سوئیس Switzerland
 26. کشور لیختن اشتاین لیختن اشتاین Liechtenstein

شما برای ورود به منطقه شینگن نیاز به ویزای شینگن دارید. افرادی که ویزا شینگن دارند می توانند برای دوره زمانی مشخص و طبق شرایط مشخص به هر یک از کشورهایی که در لیست عضو پیمان شینگن هستند ورود داشته باشند. مدت زمان استفاده از ویزا شینگن بسته به ماهیت و هدف سفر شما دارد.

حتماً به گوش شما هم رسیده است که در آلمان از حرکت باران موسیقی می سازند! ساختمان مشهور در شهر “درسدن” در آلمان به صورتی طراحی شده است که با حرکت باران بر روی آن موسیقی دل انگیزی شنیده می شود.

شهر درسدن آلمان

اگر به دنبال گرفتن ویزا شینگن آلمان هستید یا به گردشگری کشور آلمان علاقه داشته باشید، بازدید از باریک‌ترین خیابان های جهان در کشور آلمان برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.

 • آیا خانه وارونه در “مکلنبورگ فورپومرن” آلمان را دیده اید؟ همان خانه قرمز رنگ دل‌انگیز که با طراحی عجیبش هنوز هم به چشم بزرگترین معماران دنیا یک اتفاق بی نظیر است.
خانه وارونه مکلنبورگ فورپومرن در کشور آلمان
خانه وارونه مکلنبورگ فورپومرن در کشور آلمان

کسانی که به دنبال اخذ ویزا شنگن کشور آلمان هستند قطعاً به فکر تجربه قطار معلق “ووپرتال” هستند. دو قطار معلق مشهور در دنیا که تجربه آن نیاز به کمی جرئت دارد.

قطار معلق ووپرتال در کشور آلمان
قطار معلق ووپرتال در کشور آلمان

برای اخذ ویزای شینگن کشور آلمان به صورت خانوادگی با هدف توریستی سری به موزه اسباب بازی نورنبرگ بزنید و کودکان خود را شگفت زده کنید. قلعه گردی در آلمان را فراموش نکنید. از یاد نبرید که این کشور توانسته همه سلیقه های دنیا را پوشش دهد؛

موزه اسباب بازی نورنبرگ کشور آلمان
موزه اسباب بازی نورنبرگ کشور آلمان

ویزا شینگن از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و در دو نوع کلی کوتاه مدت و طولانی مدت بر حسب هدف شخص صادر می شود. شینگن محدوده ای است با 26 کشور عضو پیمان که توانسته در لیست معتبرترین پاسپورت دنیا قرار بگیرد.

ایرانیان در صورتی که هدف سفر به آلمان دارند و یا در مسیر سفر خود نیاز به توقف در فرودگاه آلمان یا هر کشور دیگر حوزه شینگن دارند، می بایست ویزا ترانزیت فرودگاهی شینگن را دریافت نمایند. افرادی که اقدام به اخذ این نوع ویزا می کنند می توانند تحت زمان و شرایط مشخص به هر یک از کشورهای عضو پیمان سفر داشته باشند. ویزا شینگن در مدل های A-B-C که شامل: ویزا محدود، ویزا ملی، مالتی و چند بار ورود و … در نظر گرفته می شود؛

مثلاً انتخاب سفارت مناسب بستگی به شرایط مسافر و سفارت ها دارد. مثلاً گفته می شود که سفارت فرانسه بسیار سخت گیر تر از سفارت یونان است، اما بارها دیده شده که فرد شانس بیشتری در سفارت فرانسه دارد.

مشاوره رایگان ویزا شینگن آلمان

سفارت ها از نظر ویزا دهی شرایط مختلفی دارند. مثلاً سفارت هلند اغلب ویزا یک ساله و دوساله به صورت مالتی را در نظر داشت اما در جدیدترین اطلاعات این کشور مشخص است که ویزا برای بار دوم بسیار کمتر از دو سال صادر می شود.

این مثال در خصوص سفارت اتریش برای بازه زمانی چند ماهه اغلب مسافران را ریجکت می کند. تعیین وقت سفارت برای این کشور نیز سخت گیری های مخصوص به خود را دارد.

قطعاً کسانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری وارد آلمان شوند و به دنبال بهترین سفارت برای ویزا شینگن هستند، شانس بیشتری به نسبت فردی که قرار است برای جستجوی کار به این کشور بروند خواهد داشت.

بهترین سفارت برای ویزای شینگن آلمان کجاست
بهترین سفارت برای ویزای شینگن آلمان کجاست

 

بهترین سفارت برای ویزای شینگن آلمان اغلب بر اساس سخت گیری در بررسی مدارک و شرایط متقاضی ارزیابی می شود. در انتخاب بهترین سفارت نیاز است که آخرین اطلاعات مربوط به جذب مهاجر مطالعه شود.

اما آنچه برای یک سفارت مهم است، نوع ویزا درخواستی، شرایط مهم برای اخذ ویزا، زمان درخواست و شرایط متقاضی است.


درصدِ صدور ویزا هر سفارت در بازه های زمانی با هم فرق دارد و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

همینطور قوی بودن کیس متقاضی نیز در صدور ویزا تاثیرگذار است.
در برخی از سفارت ها تاکید زیادی برای مشخص کردن منبع سرمایه می شود و در برخی دیگر خیر.

در راستای انتخاب بهترین سفارت برای اخذ ویزا شینگن آلمان نیاز است که از متخصص خبره استفاده شود.
نکته مهم اینکه بهتر است سفارتی انتخاب شود که مدت زمان اقامت بیشتری در کشور مقصد فراهم سازد.

یک مثال می زنیم:

فرض کنید قرار است 10 روز در آلمان سکونت داشته باشید و سپس به سراغ کشور فرانسه بروید و 5 روز در فرانسه بمانید در چنین شرایطی قطعاً سفارت آلمان برای شما مناسب تر خواهد بود و شانس بیشتری خواهید داشت.

چرا باید ویزای شینگن آلمان بگیریم
چرا باید ویزای شینگن آلمان بگیریم

ویزا شینگن آلمان با اهداف مختلف صادر می شود.

 • اولین نوع از این نوع ویزا به صورت ویزا توریستی با دعوت نامه است که در قالب های نمایشگاهی، کاری و تحصیلی و یا بازدید از اقوام صادر می شود. در این نوع ویزا نیاز است که آدرس محل اقامت، شماره تلفن و نام شخص دعوت کننده در فرم درخواست ویزا آلمان قید شود. دقت کنید که اگر قرار است ویزا توریستی با دعوت نامه اقوام داشته باشید نیاز به واچر رزرو هتل نخواهید داشت. اعتبار دعوت نامه از آلمان مربوط به وضعیت مالی و شغلی شخص دعوت کننده است به طوری که پوشش هزینه های مهمان در نظر گرفته شود. هرچه وضعیت شخص دعوت کننده مناسب تر باشد اعتبار دعوت نامه بیشتر است.
 • ویزا شینگن آلمان با هدف تجاری همان نوع C است که در این نوع ویزا نیاز است که متقاضی دعوت نامه از یک شرکت در آلمان دریافت نماید که قطعاً می بایست با تخصص وی مرتبط باشد.
 • ویزا تجاری کشور آلمان با هدف بازدید از شرکت و کارخانه و نمایشگاه نیز صادر می شود. ویزای شینگن آلمان در نوع طولانی مدت برای اهداف بیشتر از 90 روز است که در قالب تحصیلی و کاری است و معمولاً شرایط تمدید دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزا شینگن آلمان در بخش مربوطه در همین مقاله نوشته شده است. اما یک سری مدارک نیز برای افراد در شرایط خاص وجود دارد. افرادی که کارمند دولت هستند و قصد اخذ ویزا شینگن آلمان را دارند می بایست گواهی کار یا انتساب به خدمات به همراه فیش حقوقی داشته باشند.

در صورتی که شخص کارمند ادارات غیر دولتی یا خصوصی باشد نیاز به گواهی کار و یا آخرین قرارداد شغلی به همراه فیش حقوقی برای 3 ماه اخیر است. همینطور شخص می بایست گواهی بیمه تامین اجتماعی داشته باشد. در صورتی که گواهی لازم وجود نداشته باشد نیاز است که گواهی کارفرما صادر شود.

افرادی که دارای شرکت هستند نیاز به گواهی ثبت شرکت یا فعالیت دارند که در این راستا پروانه کسب یا گواهی اداره ثبت شرکت بسیار مهم است. همینطور شخص می بایست گواهی عضویت در بیمه تامین اجتماعی ارائه دهد.

در صورتی که شخص مدیر یا سهامدار شرکتی در ایران است نیاز به معرفی نامه امضا شده توسط نماینده رسمی است و نیاز است سمت درخواست کننده و گواهی ثبت شرکت مشخص باشد. اگر روزنامه رسمی موجود نباشد نیاز به گواهی انتساب به خدمت در شرکت است.

هنرمندان برای گرفتن ویزای شینگن کشور آلمان نیاز دارند که گواهی عضویت در انجمن های هنری داشته باشند و یا مدرکی وجود داشته باشند که فعالیت هنری این افراد را نشان دهد. همینطور گواهی بیمه تامین اجتماعی نیاز است.

نمونه ویزای شینگن آلمان
نمونه ویزای شینگن آلمان

می دانیم که برای اخذ ویزا نیاز به مراجعه به سفارت است و می بایست مدارک ارائه شده و روند انگشت نگاری صورت بگیرد، به این ترتیب نیاز به تعیین وقت سفارت دارید و طبق زمان اعلام شده باید در سفارت حضور داشته باشید.

سفارت آلمان در ایران، تهران، خیابان فروردین نبش کوچه برلین واقع شده است.

زمات ساعت کاری سفارت آلمان در تهران به دلیلی شیوع ویرویس کرونا تغییر کرده است.
ساعت کاری برای ویزا: از روز های یکشنبه تا پنجشنبه از 6:45 دقیقه صبح الی 14:30 دقیقه بعدازظهر است. نیاز به وقت قبلی خواهید داشت.
ساعت کاری برای بخش تایید مدارک از روزهای یک شنبه الی پنجشنبه از ساعت 7 و نیم صبح الی 10 و نیم صبح یعنی تنها سه ساعت و با تعیین وقت قبلی صورت می گیرد.
آدرس بخش حقوقی و کنسولی در ایران، تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7 است.

می توانید از طریق شماره تلفن های زیر در روزهای یکشنبه الی پنجشنبه در ساعت 11 الی 12 ظهر از طریق خط ویژه سوالات خود را بپرسید که برای اخذ ویزا نیاز است به همه موارد گفته شده دقت شود.

عکس سفارت آلمان
عکس سفارت آلمان

شماره تلفنهای سفارت آلمان در تهران

021-88757561

021-88757563

021-88757563

021-88757551

021-88757552

تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین نیز صورت می گیرد. زمان انتظار برای وقت مصاحبه در صورتی که ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین صورت گرفته باشد با توجه به شرایط مختلف با هم فرق دارد:

در صورتی که هدف شخص پیوست به خانواده باشد در شرایط “حفاظت حمایتی” در نظر گرفته نشود، 6 هفته زمان تخمینی برای مصاحبه در نظر گرفته می شود. برای اخذ ویزا شینگن آلمان این زمان تخمینی است.

 • افرادی که دارنده بورسیه تحصیلی و فرصت مطالعاتی خوب به خصوص برای دوره دکترا هستند، در حدود 3 الی 4 هفته زمان نیاز است. این موضوع شامل حال دارندگان قرارداد کاری نیز می شود و همینطور افرادی که دارای فوق لیسانس با مدرک زبان معتبر هستند.
 • افرادی که قصد اخذ ویزا شینگن کشور آلمان با هدف تحصیلی را دارند، اینطور که مشخص است زمان تا بیش از 12 ماه را نیز در نوبت مصاحبه خواهند بود.
 • این شرایط برای کسانی که در جستجوی شغل بوده و یا به دنبال ارزیابی صلاحیت فنی هستند نیز بررسی می شود . آموزش فنی و حرفه ای و همینطور حرفه کسب شده در خارج نیز شامل مدت زمان طولانی برای مصاحبه است.
 • دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا به طوری که دارای قرارداد کاری مورد تایید با اداره کار آلمان باشند، بین 3 الی 4 هفته زمان نیاز است.

برای مشاهده نقشه سفارت آلمان در تهران کلیک کنید

سیستم نوبت دهی سفارت آلمان در تهران در گذشته به این صورت بود که پس از ثبت نام شما، شماره پیگیری ارائه می شود و ظرف مدت سه دقیقه برای شما ایمیل تاییدیه ارسال می شود.

در این زمان نیاز است که اطلاعات خود را مجدداً مورد بررسی قرار دهید. در صورت اشتباه بودن اطلاعات وارد شده وقت سفارت آلمان می بایست باطل شود و مجدداً پس از تصحیح مشخصات اقدام به وقت سفارت صورت بگیرد.

در حدود 2 الی 6 هفته پیش از زمان مصاحبه ایمیل دیگری دریافت خواهید کرد که در آن زمان دقیق در اختیار شما قرار می گیرد. 7 روز زمان دارید زمان مصاحبه را تایید کنید و در صورت سهل انگاری فرصت جبران بسیار محدود است.

معرفی انواع ویزاهای پر کاربرد شینگن آلمان

ویزاهای پرکاربرد شینگن آلمان
ویزاهای پرکاربرد شینگن آلمان

ویزا آلمان انواع مختلفی دارد.

 • ویزا توریستی آلمان برای کسانی است که قصد گردشگری دارند و به دنبال ملاقات دوستان و اقوام هستند. این ویزا مدت زمان کوتاهی دارد و طبق زمان تعیین شده شخص می بایست به کشور مبدا بازگردد در اخذ ویزا توریستی آلمان نیاز است که مدارکی ارائه شود که ثابت کند شخص قصد بازگشت دارد.
 • ویزا سرمایه گذاری آلمان با هدف سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت، خرید ملک و یا سایر روش های قانونی صورت می گیرد. در اخذ این ویزا آنچه بسیار مهم است میزان سرمایه اولیه و طرح اقتصادی که در ذهنتان دارید. در این روش میزان سواد و سابقه کاری شما زیاد ملاک قرار نمی گیرد اما باید در وضعیت حداقل قرار بگیرد.
 • ویزا جستجوی کار آلمان برای افرادی صادر می شود که قصد جستجوی کار ضمنی حضور در این کشور دارند. این ویزا اغلب 6 ماه صادر می شود و در طول این مدت شخص با کارفرمایان مختلف وارد صحبت می شود. این ویزا در صورتی که مقبول واقع شود می تواند تبدیل به ویزا کار آلمان شود. (با ویزا کار اشتباه گرفته نشود)
 • ویزا کار آلمان برای کسی است که با هدف کار و موقعیت شغلی وارد این کشور می شود.

تفاوت ویزا کار و جستجوی کار آلمان در این است که شما در اخذ ویزا کار نیاز به قرارداد کاری از سوی کارفرما دارید و می بایست پیشنهاد کاری شما مهر و امضا شده باشد. در ویزا جستجوی کار شما به قصد یافتن کار وارد آلمان می شوید. آنچه در اخذ ویزا آلمان با هدف کار مهم است، مهارت کاری شما و سابقه کاری مرتبط است.

 • ویزا تحصیلی آلمان با قصد تحصیل صادر می شود به طوری که فرد قرار است برای گذراندن دوره مشخصی در این کشور حضور داشته باشد و ادامه تحصیل بدهد. با ویزا تحصیلی نمی توانید تابعیت آلمان کسب کنید. آنچه در اخذ ویزا تحصیلی آلمان مهم است پذیرش شما در یک دانشگاه و ارائه گواهی پذیرش است.
 • ویزا تجاری آلمان برای کسانی است که قصد دارند تجارتی در این کشور راه‌اندازی نمایند و معمولاً با اعتبار بالای 90 رو همراه است.

در اخذ انواع ویزا آلمان اهدافی مانند ترانزیت، ویزا عملی، ویزا کارآموزی، ویزا درمانی و … نیز دیده می شود. مشخص است که ویزا علمی با هدف انجام تحقیق یا مطالعه بوده و اغلب با دعوت نامه صادر می شود.

 • ویزا کارآموزی در راستای اهداف آموزشی است و معمولاً در ردیف ویزا تحصیلی این کشور قرار می گیرد و اخذ ویزا درمانی برای کسانی است که دچار بیماری های خاص هستند و قطعاً نیاز به پرونده پزشکی توجیه شده در این راستا خواهد بود.

در زیر فرم درخواست ویزا آلمان برای شما آورده شده است. بخش هایی که زرد رنگ هستند بسیار مهم بوده و نیاز است که تکمیل آن به صورت بگیرد. در این بخش به زبانی ساده در خصوص تکمیل فرم ویزا آلمان صحبت می کنیم.

راهنمای تکمیل فرم درخواست ویزا آلمان
راهنمای تکمیل فرم درخواست ویزا آلمان

بخش اول مربوط به نام و نام خانوادگی شما است که در دو کادر جداگانه نوشته می شود. نیاز است که نام و نام خانوادگی با املای دقیق نوشته شود. در ستون سمت چپ بخش سوم در مورد محل تولد و مشخصات تولد صحبت می شود که می بایست به شهر و استان و کشور آن دقت شود. بخش چهارم از ستون سمت چپ مربوط به ملیت شما است.

مثلاً اگر ایرانی باشید در این بخش می بایست IRANIAN نوشته شود. بخش پنجم از ستون چپ فرم درخواست ویزا آلمان اطلاعاتی در مورد تأهل و تجرد فرد است. در صورتی که مجرد باشید اولین مورد مناسب شما است و در صورتی که متاهل هستید می بایست یکی از موارد دیگر اعم از در حال زندگی، طلاق با پرونده باز و طلاق رسمی را انتخاب کنید. نیاز به تکمیل اطلاعات مربوط به تاریخ زمان ازدواج و طلاق به روز و ماه و سال دارید. بدون تنظیم مدارک اخذ ویزا آلمان غیر ممکن است.

در بخش راست از بالای فرم در مورد روز و ماه و سال تولد شما سؤال می شود و همینطور می بایست اعلام کنید که در زمان تولد ملیت شما چه بوده است.

در بخش میانی این فرم اطلاعاتی در مورد پاسپورت شما است که می بایست نوع پاسپورت شما مشخص شود. همینطور باید شماره پاسپورت شخصی خود را قید کنید و مدت اعتبار آن مشخص شود.

دقت کنید که در برخی از فرم های دیگر نیاز است که هدف از سفر شما مشخص باشد و فرمی از هدف در نظر گرفته می شود که می بایست به طور دقیق و طبق سوالات پاسخ داده شود. در نهایت نیاز به ارائه یک الی دو شماره تلفن در دسترس از خود دارید. کدپستی و آدرس منزل شما به طور دقیق بررسی می شود و یک ایمیل رسمی از خود می بایست ارائه دهید. تکمیل فرم درخواست ویزا آلمان در حین سادگی نیاز به دقت بالایی دارد و بهتر است که فردی در این زمینه به شما کمک نماید. صدور ویزا آلمان در مدل زمانی مشخصی صورت می گیرد.

ویزا آلمان با توجه به هدفی که دارد فرم های مختلفی دارد و این تنها یکی از فرم های موجود و به عنوان مثال است. دقت کنید که برای فرم کاری نیاز است مسائل مربوط به سابقه کاری و تبحر شده تکمیل شود. در صورتی که هدف شما ویزا تحصیلی آلمان است می بایست اطلاعات تحصیلی از دوره دیپلم و بالاتر تکمیل شود و این موارد برای ویزا کاری و کارآموزی و گردشگری نیز به شکل مخصوص دیگری در نظر گرفته می شود.

 برای مشاهده فرم مربوط به ویزا کشور های شینگن کلیک کنید

بهترین روش ها برای گرفتن ویزا آلمان فوری چیست
بهترین روش ها برای گرفتن ویزا آلمان فوری چیست؟

در صورتی که قصد اخذ ویزا آلمان به صورت فوری را داشته باشید در ابتدای امر نیاز است که اقدام به تعیین وقت سفارت صورت بگیرد. با مراجعه به سایت رسمی سفارت آلمان و تکمیل فرم مربوطه و انتخاب نوع ویزا می توانید قدم اول را بردارید. قدم بعدی تهیه مدارک است.
دقت کنید که تفاوت ویزا آلمان فوری و با سایر ویزا شینگن این است که نیاز است مدارک اصلی شما به دفتر ویزا متریک آلمان دقیقاً در زمان تعیین شده ارائه شود و پس از آن نوبت به انگشت نگاری و مصاحبه است. دقت کنید که مدارک اصلی نیاز است و نه ترجمه شده!
در صورتی که سن شما بالای 30 سال باشد، متأهل باشید و سابقه سفر خوب به هر کشوری در دنیا داشته باشید اخذ ویزا آلمان فوری برای شما تضمینی است. این در شرایطی است که مدارک مالی و شغلی شما تکمیل باشد.
برای اخذ ویزای شینگن آلمان به صورت فوری در ابتدا باید مشخص شود که هدف شما از سفر چیست. فرض کنید قرار است به واسطه درمان وارد آلمان شوید. در این شرایط می توانید درخواست خود را بر مبنای “فورس” بگذارید و پرونده پزشکی نیز ضمیمه شود در صورتی که پرونده تایید شود و شما از نظر مالی بودجه لازم برای درمان را داشته باشید می توانید به سادگی زمان بخرید و ویزا آلمان را به صورت فوری اخذ کنید.
کسانی که از نظر سرمایه گذاری در وضعیت خوبی هستند و یا طرح اقتصادی قوی برای دولت آلمان دارند نیز واجد شرایط اخذ ویزا آلمان فوری هستند به طوری که سطح اقتصادی و نوع درخواستشان بررسی می شود.

ویزا توریستی آلمان که به عنوان ویزا نوع C نیز شناخته می شود در لیست مواردی است که زمان کمتری برای صدور در نظر می گیرد. این نوع ویزا اگر به صورت مالتی صادر شود اعتبار 180 روزه داشته و مدت مجاز اقامت برای آن 90 روزه است.

دقت کنید که دولت آلمان برای صدور این ویزا، گاه سخت گیری می کند و مدت مجاز اقامت را بسیار محدود اعلام می کند. ویزا توریستی آلمان بدون دعوت نامه در صورتی که واچر رزرو هتل برای شخص فراهم باشد در نظر گرفته می شود.

در روش اخذ ویزا آلمان فوری بهتر است از فردی خبره کمک بخواهید به این ترتیب تکمیل فرم درخواست در سریع ترین زمان صورت می گیرد. می توانید به سادگی وقت سفارت تعیین کنید و برای مصاحبه نیز آماده باشید.

از موضوعاتی که سبب می شود اخذ ویزا فوری آلمان کمی دیرتر صورت بگیرد در واقع عدم رضایت مامور در قسمت مصاحبه است و شما در زمان مصاحبه ریجکت می شوید بنابراین بهتر است از طریق فردی خبره سوالات پر تکرار در روز مصاحبه مرور شود.

ویزا آلمان با عنوان شرکت در نمایشگاه و یا طرح مطالعه و تحقیق نیز در لیست ویزا فوری قرار دارد اما شخص باید ثابت نماید واجد شرایط اخذ این ویزا است. این ویزا قطعاً نیاز به دعوت نامه معتبر با تاریخ و شرایط خواهد داشت.

روند کاری سفارت آلمان
روند کاری سفارت آلمان

بر اساس اعلامیه سفارت آلمان، همکاری بین سفارت و کارگزاری شرکت خدماتی ویزا متریک از تاریخ 2018/02/9 آغاز شده است. هدف اصلی از شرکت کارگزاری فضای مشتری مداری دقیق و سهولت درخواست ویزا کوتاه مدت شینگن است.

این مرکز در تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی وزرا، نبش خیابان 21 واقع شده است. نام ساختمان شیراز و پلاک 137 است.

روند کاری کارگزاری سفارت آلمان برای تعیین وقت سفارت، درخواست ویزا شینگن کوتاه مدت، پیگیری درخواست، رویداد بیومتریک و همینطور ارائه مدارک است. بررسی درخواست ویزا و تصمیم نهایی به عهده سفارت آلمان صورت می گیرد.

برای درخواست ویزا از کارگزاری نیز است که وقت سفارت یا قرار ملاقات اخذ شود. متقاضی می بایست هزینه های لازم را پرداخت نماید. هزینه ها شامل خدمات کارگزاری و هزینه ویزا نرمال است. همینطور هزینه هایی اضافی در زمینه عکسبرداری بیومتریم، فتوکپی و فکس و سرویس اطلاع رسانی نیز در این زمینه وجود دارد.
ساعت کاری کارگزاری ویزا متریک روزهای یکشنبه الی پنجشنبه از 8 و 30 دقیقه صبح الی 16 و 30 دقیقه بعد از ظهر است. این زمان برای درخواست ویزا است. همینطور برای بخش تحول پاسپورت نیز زمان 8 صبح الی 17 در نظر گرفته می شود.

یک نکته مهم اینکه استفاده از خدمات VIP کارگزاری به معنی تعیین وقت سفارت فوری نخواهد بود و هیچ ارتباطی به بررسی سریع تر به پرونده متقاضی ندارد.

 • سرویس وی آی پی: می‌دانیم که شرکت کارگزاری سفارت آلمان خدماتی به مشتریان عرضه می کند که در دو نوع معمولی و وی آی پی عرضه می شود. در سرویس وی آی پی سرویس های انحصاری در نظر گرفته می شود که با هزینه جداگانه و بالاتری همراه است.
 • ثبت تصاویر بیومتریک: از دیگر وظایف مهم کارگزاری گرفتن عکس بیومتریک برای ویزا است. این خدمات سبب می شود که متقاضی از تایید نهایی عکس خود در سفارت آلمان اطمینان حاصل نماید. آخرین آمار در خصوص هزینه این بخش 8 یورو اعلام شده است.
 • تکمیل فرم ویزا: همینطور خدمات یاری رسانی در تکمیل فرم ویزا نیز توسط کارگزاری صورت می گیرد و هزینه بیشتر از 10 یورو برای هر شخص را در بر می گیرد.

دستورالعمل کارگزاری از این قرار است که یک برنامه ریزی صحیح و مناسب برای متقاضیان در نظر گرفته می شود تا بر طبق اصول شرایط مصاحبه فراهم باشد. این شرکت سبب می شود که دیگر نیازی به صف ماندن متقاضی در سفارت خانه ها نباشد.

در ورود به کارگزاری اجازه ورود گوشی موبایل و هر وسیله عکس برداری دیگری ندارید. اجازه ورود وسایل قابل اشتعال و غیر مجاز به شرکت نخواهد بود. همینطور اجازه ندارید سلاح و مواد منفجره یا اجسامی مشابه با خود داشته باشید. از سوی دیگر در مورد انواع نوشیدنی و خوراکی نیز یک سری موانع وجود دارد.

برای اخذ و گرفتن جواب مثبت ویزا آلمان نیاز است که یک سری عوامل مؤثر در نظر گرفته شود. در واقع شما زمانی می توانید برای جواب مثبت ویزا آلمان امیدوار باشید که همه شرایط را رعایت کرده باشید.

هدف شما برای اخذ ویزای شینگن آلمان بسیار مهم است. هرچه هدف وسیع تری داشته باشید موفقیت شما بیشتر است. دقت کنید که اهداف باید ساده و شفاف باشند. مثلاً فرض کنید به دنبال اخذ ویزای طولانی مدت با هدف سرمایه گذاری در کشور آلمان هستید؛ در این راستا طرح اقتصادی و فضای توجیه اقتصادی که دارید بسیار مهم است.

متقاضی می بایست ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های زندگی در آلمان را دارد. در صورتی که خود از نظر بودجه در شرایط خوبی نباشد می بایست فردی هزینه های شخصی وی را در بر بگیرد.

مشاوره رایگان ویزا شینگن آلمان

این مورد می بایست توسط نامه تمکن مالی در نظر گرفته شود. برای اخذ جواب مثبت ویزا آلمان نباید هیچ یک از مدارک جعلی باشند. در صورت مشاهده این امر قطعاً شانس اخذ اجازه‌نامه شینگن آلمان به صفر می رسد.

معیارهای سخت در جواب مثبت ویزای آلمان وجود دارد که گفته شد اما یک سری معیارهای نرم نیز دیده می شود که می بایست بررسی شود. در واقع بررسی می شود که چقدر احتمال عدم بازگشت متقاضی به کشور وجود دارد ین موضوع از سوی سفارت آلمان بررسی می شود.

دولت آلمان بسیار در صدد است که مناسبات خود در حوزه مهاجرت و اقتصاد را بهبود دهد در این راستا هم نیاز به سرمایه‌گذار است و هم از ورود کارآفرینان استقبال می شود. به این ترتیب در صورتی که فرد در این مسیر گام بردار اخذ جواب مثبت ویزا آلمان برای وی با امتیاز بالاتری همراه است.

مذهب در روند بررسی اخذ اجازه‌نامه شینگن آلمان در اولویت نیست. در هر صورت مناسبات اقتصادی و سیاسی و امنیتی بسیار مهم است.

فردی که پرونده قضایی دارد، از نظر حقوقی دچار مشکل است و یا فعالیت سیاسی وی به ضرر دولت آلمان باشد شانسی در اخذ اجازه‌نامه نخواهد داشت.
ویزا نوع D شینگن نیز وجود دارد که در قالب چند بار ورود است و برای دانشجویان بین المللی، دانشجویان خارجی متقاضی پروژه های تحقیقاتی، افراد متخصص و موارد اضطراری صادر می شود.

جواب مثبت ویزا آلمان
جواب مثبت ویزا آلمان

برای دریافت ویزا یا اجازه نامه شینگن کشورآلمان، همیشه نگران هزینه ها هستیم و این موضوع برای همه افراد با هر هدفی وجود دارد.

دقت کنید که هرگز نمی توان در پاسخ به سوال ” هزینه ویزا آلمان چقدر است؟ ” عدد و رقم ثابتی اعلام کرد! اما ما در این بخش کمی دقیق تر شدیم و شفاف سازی جالب صورت گرفته است. شما برای پرداخت هزینه این ویزا می بایست روش نقدی و واحد پول یورو را انتخاب کنید. شرایط استفاده از سکه و سایر خدمات مالی برای پرداخت هزینه ویزای آلمان وجود ندارد!

هزینه ویزا شینگن آلمان
هزینه ویزا شینگن آلمان

طبق آماری که از 2018 تا 2020 وجود دارد، هزینه ویزا آلمان برای نوع A، B و C به صورت مختلف بررسی می شود.

در نوع A شما حق خروج از فرودگاه را ندارید و فقط می توانید در یکی از فرودگاه ها پرواز خود را تعویض کنید. در این نوع از ویزا مقصد کشورهای شینگن نیستند.

هزینه ویزا آلمان نوع A برای افراد کمتر از 6 سال بدون هزینه، افراد 6 الی 12 سال با هزینه بالای 35 یورو و برای افراد بالای 12 سال نیز اغلب با هزینه بالای 60 یورو بر اساس هدف سفر مشخص می شود. این روال برای ویزا شینگن آلمان نوع B نیز مشابه است.

وقتی یک ایرانی سوال می کند ” هزینه ویزا آلمان چقدر است؟ ” در واقع منظور نوع C است. که رده بندی هزینه برای این ویزا نیز برای بزرگسالان بیش از 60 یورو است.
رده بندی سنی برای ویزا طولانی مدت اقامت مخصوص تجار و بازرگانان در موقعیت کمتر از 18 سال و بیش از آن بررسی می شود که به ترتیب هزینه حداقلی 30 یورو و بیش از 60 یورو را در نظر می گیرد.
عواملی که در هزینه ویزا آلمان تاثیر دارد در ابتدای امر هدف از سفر است: کسی که به قصد سرمایه گذاری وارد آلمان می شود در ابتدا باید ثابت نماید که علاوه بر سرمایه لازم برای تجارت، سرمایه خوبی برای گذران زندگی دارد.
در خصوص ویزا تحصیلی این موضوع فرق می کند و شخص تنها باید ثابت کند که هزینه لازم برای زندگی را تقبل می کند. در ویزا توریستی آلمان شما فقط طبق مبلغی که سفارت اعلام کرده است نیاز به سرمایه دارید و بیشتر از ان نیازی نخواهد بود.

خدمات سفارت آلمان در تهران
خدمات سفارت آلمان در تهران

سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران فعالیت می کند. این سفارت از کارگزاری وی اف اس گلوبال برای خدمات خود استفاده می کند چیزی که برای سایر کشورهای عضو شینگن از جمله هلند، چک و فرانسه و اتریش دیده نمی شود. نام کارگزاری سفارت آلمان ویزا متریک است که سبب می شود سرعت دهی به کار و امور خدماتی بیشتر شود و صدور ویزا شینگن آلمان آسانتر انجام شود.
سفارت آلمان در تهران بسیاری از خدمات خود مانند وقت سفارت شینگن، دریافت فرم و همینطور مدارک ویزا و تحویل پاسپورت را به این بخش واگذار کرده است. دقت کنید که هر یک از کارگزاری های سفارت آلمان در ایران نقش مستقیمی بر روی تصمیم نهایی در خصوص ریجکت شدن درخواست ویزا شینگن ندارند و سفارت آلمان تصمیم گیرنده نهایی است.

دقت کنید که نیاز است برای اخذ ویزای شینگن کشور آلمان چه در قالب طولانی مدت برای تحصیل و کار و یا برای پیوست به خانواده یا برای مدت زمان بیش از 90 روز نیاز است که مدارک به آدرس سفارت آلمان در تهران، خیابان فردوسی و کوچه معروف برلن ارائه شود. پس از آن انواع امور ویزا کوتاه مدت در کارگزاری صورت می گیرد.
خدمات ویزا سفارت آلمان با تعیین وقت قبلی صورت می گیرد. در روزهای زیر سفارت آلمان در تهران تعطیل است. و بهتر است دقت صورت بگیرد:

 • سال نو میلادی چهارشنبه ۱ ژانویه
 • روز انقلاب دوشنبه ۱۱ فوریه
 • روز ملی صنعت نفت چهارشنبه ۲۰ مارس
 • نوروز پنج‌شنبه ۲۱ مارس
 • سیزده بدر سه‌شنبه ۲ آپریل
 • عید پاک یکشنبه ۱۲ آوریل
 • عروج مسیح پنج‌شنبه ۳۰ مه
 • یک‌شنبه عید پنطیکاست یا پنجاهه یکشنبه ۳۱ می
 • دوشنبه عید پنطیکاست یا پنجاهه دوشنبه ۱ جون
 • عاشورا یکشنبه ۳۰ آگوست
 • روز اتحاد آلمان پنج‌شنبه ۳ اکتبر
 • شب کریسمس جمعه ۲۵ دسامبر
 • روز اول کریسمس شنبه ۲۶ دسامبر
 • روز دوم کریسمس یکشنبه ۲۷ دسامبر
 • شب سال نو میلادی سه‌شنبه ۳۱ دسامبر

متقاضیان هر دو نوع ویزا شینگن چه در قالب کوتاه مدت و بلند مدت می بایست وقت سفارت داشته باشند. به این ترتیب نیاز است که وارد سایت رسمی کارگزاری ویزا متریک شده و اقدام به درخواست وقت سفارت نمایند. در صورتی که فرد نیاز به اخذ ویزا طولانی مدت آلمان دارد باید وارد آدرس visametric.com/iran/Germany/fa شود و یک سری مراحل را طی نماید.

در ابتدا می بایست هزینه ثبت نام درخواست ویزا شینگن واریز شود. در صورتی که گروه یا خانواده هستید هزینه به صورت یکجا واریز می شود. مبلغ به ریال اعلام می شود. این اجازه‌نامه با در نظر گرفتن همه شرایط صادر می شود.
با گذشت یک روز کاری از تأیید پرداخت شخص می بایست شماره کارت و تاریخ پرداخت را وارد کرده و ثبت نام صورت بگیرد. سپس نوبت به وارد کردن اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی و آدرس و شماره پاسپورت و … است و مدتی طول می کشد تا اطلاعات این بخش تأیید شود.

پس از تأیید به شما این امکان داده می شود که طبق تقویم وب سایت یکی از جاهای خالی برای قرار ملاقات و وقت سفارت آلمان را انتخاب نمایید. در صورتی که وقت سفارت تایید شود ایمیلی برای شما از سوی کارگزاری صادر می شود و همینطور ایمیل یادآوری نیز پیش از روز قرار صادر می شود. در روز مصاحبه شخص باید مدارک ویزا و فرم تکمیل شده را به همراه داشته باشد.
یک فرم مخصوص عودت وجه می بایست روز پیش از قرار ملاقات تکمیل شود و نیاز است که روز وقت سفارت به همراه سایر مدارک ارائه شود. این فرم برای تضمین وجه اولیه است.

در پنل سایت مربوطه با وارد کردن شماره پاسپورت و تاریخ تولد می توانید اطلاعات و زمان و تاریخ قرار ملاقات خود را مشاهده کنید. در صدور ویزای آلمان مشخصات فرد به دقت ارزیابی می شود.
یک نوع قرار ملاقات سریع و فوری نیز وجود دارد که هزینه بیشتری در بر دارد البته تضمینی برای متقاضی در این راستا وجود ندارد.

تور آلمان
مدارک لازم برای تور آلمان

مدارک لازم برای تور آلمان برای شخص بر اساس نوع سفری که دارد تعریف می شود اما در این بخش توضیح مشخصی از همه موارد لازم نوشته شده است، مبرهن است که برخی از مدارک می تواند اجباری نباشد.

علاوه بر مدارک گفته شده، ممکن است مدارک دیگری نیز از سوی سفارت نیاز باشد. نیاز است که شخص مدرک شناسایی برای درخواست اولیه ویزا آلمان داشته باشد. شما هم مثل ما می دانید که برای استفاده از تور آلمان نیاز به ویزا دارید.

مدارک شناسایی شامل شناسنامه معتبر است. برای درخواست ویزا آلمان نیاز است که مدارک شغلی (در صورت وجود) ارائه شود. حتما می پرسید چرا؟

دقت کنید که شما با تور آلمان قصد سفر توریستی دارید یعنی قرار است پس از دوره زمانی مشخص به کشور خود باز گردید در این شرایط نیاز است ثابت کنید که هدفی در کشور مبدا (مثلاً ایران) دارید و قصد بازگشت دارید، به این ترتیب در مدارک لازم برای تور آلمان نیا است که مدارک تحصیلی (اگر محصل هستید) ارائه دهید.

مورد بعدی که می بایست به آن دقت شود. مدارک مالی و ملکی است. نیاز است ثابت کنید که از نظر هزینه مبلغ مشخصی در حساب خود برای طور دوره تور آلمان دارید. تور آلمان نیز شامل همین مدارک می شود و از چارچوب مشخصی برخوردار است. آماده سازی مدارک برای تور آلمان می تواند یک مسیر روشن به آینده باشد.
در تنظیم دقیق مدارک لازم برای تور آلمان نیاز است که فرم اطلاعات فردی تکمیل شود. در این فرم که اغلب در قالب word در اختیار افراد قرار می گیرد نیاز است که آدرس محل متقاضی، همراهان وی، آدرس محل کار، شماره محل سکونت و … تکمیل شود. همراهان می بایست فرم به صورت جداگانه تکمیل کنند.
برای دریافت ویزا کشور آلمان گاهی ممکن است که معاینه پزشکی شوید. این مورد در هر فصل سفر با قوانین مربوط به خود همراه است. در صورت نیاز به گواهی سلامت پزشکی، نیاز است که برای آقایان نیز گواهی عدم سوء پیشینه در نظر گرفته شود.
در پروسه دریافت ویزای آلمان، انگشت نگاری و ارائه کپی برابر اصل همه مدارک نیاز است.

در زیر به صورت لیست، مدارک مورد نیاز را آورده ایم تا بهتر در ذهنمان نقش ببندد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا برای شخص اصلی و همراه به صورت جداگانه
 • دو عکس رنگی مناسب پاسپورت به صورت بیومتریک
 • شناسنامه
 • پاسپورت با حداقل 3 الی 6 ماه اعتبار
 • سوابق بیمه در صورت وجود
 • گردش حساب مالی 3 ماه اخیر
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک ملکی در صورت وجود
 • مدارک ازدواج و ارتباط خانوادگی
 • مدارک توجیه هدف از سفر
 • بلیط رفت و برگشت
 • رزرو هتل برای تور آلمان
 • بیمه مسافرتی که می بایست با پوشش حداقل 30 هزار یورویی همراه باشد.
لیست مدارک لازم تور آلمان
لیست مدارک لازم تور آلمان

شرایط گرفتن ویزای کشور آلمان به صورت تضمینی، می بایست به طور دقیق رعایت شود. در این راستا متقاضی می بایست معیارهای لازم را در نظر بگیرد. در صورتی که قصد اخذ ویزا شینگن آلمان به صورت تضمینی دارید نیاز است در ابتدا مدارک لازم را تهیه کنید.

سپس نوبت به بررسی شرایط سنی متقاضی است. دقت کنید که اگر فرد کمتر از 30 سال داشته باشد و سابقه سفر اروپایی نداشته باشد شاید کمی با سخت گیری همراه باشد. در صورت ارائه سابقه سفر از سوی متقاضی مسیر هموارتر می شود.
نیاز است که قصد شما از سفر مشخص باشد. سوابق شما درست و قابل اطمینان باشد. نیاز است که ویزاهای یکپارچه گذشته و دارای اعتبار شما ضمیمه پرونده شود. وضعیت اقتصادی شما در کشور مبدا اهمیت زیادی دارد.

مراحل اجازه نامه کشور آلمان به نام شینگن و تضمینی به این صورت است که:

 • در ابتدا باید شرایط وقت سفارت را در نظر بگیرید. تعیین وقت سفارت گاه پیش از تکمیل فرم های مربوطه می بایست صورت بگیرد. دقت کنید که پس از تعیین وقت سفارت نیاز است مدارک متقاضی توسط کارشناسان خبره بررسی شود و تایید نهایی صورت بگیرد.
 • فرم های مربوطه تکمیل و بازبینی می شود.
 • مدارک پس از ترجمه مجدداً نیاز به بررسی و رفع نواقص دارند. گاه ترجمه به اشتباه صورت گرفته است.
 • سپس نوبت به ارسال مدارک متقاضی به سفارت آلمان است. بهتر است این کار توسط کارشناسان اجرایی خبره صورت بگیرد
 • شخص می بایست برای انجام انگشت نگاری آماده باشد. این بخش اهمیت زیادی دارد.

دقت کنید که درخواست ویزا می بایست حداقل 15 روز پیش از شروع تاریخ سفر باشد. گاه کنسولگری از شما مدارک بیشتری می خواهد و زمان بیشتری نیاز است بنابراین طول دوره 30 الی 60 روز پیش از زمان برای اپلای کردن نیاز است.
در بهترین شرایط برای گرفتن ویزا شینگن آلمان تضمینی، باید سه ماه قبل از زمان سفر برای تنظیم و ارسال مدارک اقدام صورت بگیرد.

اگر فکر می‌کنید، مطلبی باید در این مقاله می‌آمده و نیامده، و حس می‌کنید قسمتی از مقاله برایتان نامفهوم است یا سوالی دارید، در بخش دیدگاه‌ها، مطرح کنید. در قسمت دیدگاه یا کامنت ها، از تشکر و سلام و احوالپرسی بپرهیزید و سوالتان را مختصر و مفید مطرح کنید. در کامنت‌ها سوالات خوبی مطرح شده که برخی را پاسخ داده‌ایم. شاید پاسخ سوال شما هم آنجا باشد. پس قبل از پرسیدن سوال نگاهی به قسمت کامنت‌ها بیندازید.

مشاهده و دانلود PDF مقاله ویزای شینگن آلمان

تلفن های پشتیبانی ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد؛

09104689898021-88444818

لینک های کوتاه مقاله: zaya.io yun.ir b2n.ir bit.ly

تماس با ما

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸

تماس بگیرید