آیا برای سفر به ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارم؟

آیا برای سفر به ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارم؟
  • چگونه می توان ویزای ایتالیا را درخواست کرد؟
  • آیا برای سفر به ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارم؟

به عنوان بخشی از منطقه شینگن، ایتالیا از بازدید کنندگان خود می خواهد که برای اقامت کمتر از 90 روز، برای ویزای شینگن ایتالیا درخواست بدهند. این در مورد همه کشورها صدق نمی کند.

برخی مانند ایالات متحده، کانادا، برزیل، استرالیا و مکزیک با اتحادیه اروپا بدون ویزا، توافق نامه امضا کرده اند، بنابراین شهروندان این کشورها برای بازدید از ایتالیا نیازی به ویزای شینگن ندارند. با این حال از سال 2021، آنها برای سفر به ویزای ETIAS نیاز دارند.

شهروندان کشورهایی که با اتحادیه اروپا معامله لغو ویزا ندارند، از جمله چین، هند، روسیه و همه کشورهای آفریقایی برای بازدید از ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارند، حتی اگر آنها مقیم دائمی کشورهایی باشند که از توافق نامه های لغو ویزا استفاده می کنند.

اگر شما یک شهروند هند هستید اما مقیم انگلستان هستید، به ویزای شینگن نیاز خواهید داشت. اگر شما یک شهروند نیجریه هستید اما مقیم آمریکا هستید، به ویزای شینگن نیز نیاز خواهید داشت. اینکه شما به ویزای شینگن نیاز دارید یا خیر، به ملیت و نه محل زندگی شما بستگی دارد.

ویزای شینگن شامل سفر در تمام کشورهای منطقه شینگن اروپا (کشورهایی است که کنترل مرزی بین یکدیگر را لغو کرده اند) می باشد؛

چگونه می توانم برای ویزای ایتالیا اقدام کنم؟

با توجه به محل زندگی و اهل کجا، گزینه های مختلفی وجود دارد. شما میتوانید:

  • یا با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا تماس بگیرید
  • یا از طریق وب سایت رسمی ویزا VFS Global Italy Visa درخواست دهید.

در کشور انگلیس، خدمات ویزا توسط کنسولگری های ایتالیا در لندن و ادینبورگ انجام می شود. به شما وقت ملاقات داده می شود که بسته به هدف سفر به ایتالیا، شخصاً باید با تمام مدارک لازم در کنسولگری یا در یک مرکز VFS در لندن، منچستر، ادینبورگ یا کاردیف حاضر و اقدام کنید.

ویزا برای ایتالیا از کشور ایالات متحده آمریکا

در ایالات متحده آمریکا، میتوانید بسته به محل زندگی خود، میتوانید یا ویزای شینگن را در سفارت ایتالیا در واشنگتن دی سی و یا در یک کنسولگری عمومی ایتالیا که در شهرهای اصلی واقع شده اند درخواست کنید.

از شما خواسته می شود طی یک قرار قبلی که قبلاً رزرو کرده اید، فرم درخواست را پر کنید، آن را چاپ کرده و به همراه سایر مدارک مورد نیاز به افسر کنسولگری ارائه دهید.

وقتی برای اولین بار برای ویزای شینگن ایتالیا اقدام می کنید، داده های بیومتریک (یعنی اثر انگشت) شما جمع آوری و نگه داری می شود.

ادامه مقاله: چگونه ویزای شینگن ایتالیا بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

۰۹۱۰۴۶۸۹۸۹۸

تماس بگیرید